REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 23.9. a svátek má Berta
V okolí

Poznejte Žďárské vrchy i Železné hory

Harmonická krajina, která je stále téměř stejná jako před staletími. Takové jsou Žďárské vrchy a Železné hory, které se tyčí v jejich sousedství. Jejich poznáváním můžete strávit letošní dovolenou: příjemné ubytování nabízí penziony na Vysočině.

Svou nepříliš členitou krajinou hory připomínají jen vzdáleně. Poněkud přehnaně patetické jméno však našim nejmenším, Železným horám na atraktivitě neubírá. Zajímavostí tu najdete požehnaně: tisíce let staré stromy, daleké výhledy i historická místa, skromný terén je navíc skvělou volbou pro nenáročnou cykloturistiku. Navštívit nezapomeňte Lovětínskou rokli, sevřenou mezi Krkaňkou a svahy Světlice se zříceninou. Neméně zajímavé je Hedvičino údolí. Ubytování nabízí penziony v Chrudimi.

Žďárské vrchy jsou skutečnou oázou klidné a čisté přírody. Zeleným srdcem Česka pramení několik významných českých a moravských řek a jeho území tak bylo prohlášeno za chráněnou oblast přirozené akumulace vod. Pro Žďárské vrchy jsou typická roztodivná skaliska, která tyčí ze země do úctyhodných výšek. Vydat se můžete rovnou za těmi nejvyššími – říká se jim Devět skal a vede kolem nich nenáročný okruh, který si v klidu projdete i s dětmi. Penziony ve Žďáru nad Sázavou vás ubytují hned na jejich okraji.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA