REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Poznej Terezín trochu jinak …cestou za zapomenutou pevností

Terezín bývá dnes spojován převážně s dobou druhé světové války, kdy zde bylo židovské ghetto. Vydejte se s námi objevovat jeho zapomenutou historii coby jedinečné bastionové pevnosti. Poznejte její osudy, projděte jejími zákoutími a poznejte, jak se v ní žilo.

Nejlepší je přijet rovnou na Retranchement 5, kde najdete vše potřebné. Pokud jedete od Litoměřic, je to hned za vjezdem do města. Pokud se blížíte od Doksan, stačí jet po hlavní silnici přes město směrem na Litoměřice. Na Retranchementu vás uvítá prostorné parkoviště, takže nebudete muset složitě hledat parkování pro vaše auto, případně autobus.

Ve zdejším informačním centru získáte všechny možné potřebné informace. Turistické mapy i průvodce po okolí. Přímo zde můžete navštívit Muzeum Terezína, které vás přehledně provede historií pevnosti i města od jeho založení až do počátků 20. století. Vybaveni patřičnými základními vědomostmi o Terezínu můžete pokračovat v dalším objevování.

REKLAMA

Foto: ©Terezín
Foto: ©Terezín

Od informačního centra vyrážejí pravidelné prohlídky opevnění a podzemních chodeb. To vše, co jste v muzeu viděli na plánech a modelech, uvidíte nyní na živo zábavnou a netřelou formou s naším průvodcem. Jako dávní obránci města projdete napříč opevněním od městské brány přes hlavní příkop na valy, do podzemních dělostřeleckých postavení a dále do první linie opevnění. Zde za svitu luceren vstoupíte do tajemných a spletitých podzemních chodeb táhnoucích se desítky kilometrů pod terezínskou pevností. Nemusíte mít strach, projdete jen malou část, ale i tak vás čeká nevšední zážitek.

Více informací najdete na www.terezin.cz.

REKLAMA

Foto: ©Terezín
Foto: ©Terezín

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA