Pod Milešovkou vznikl zbrusu nový Stellplatz pro obytné vozy

Nové zázemí pro karavanisty v obci Velemín, v srdci Českého středohoří, bylo slavnostně otevřeno 30. dubna a jedná se o první oficiální projekt svého druhu v celé destinaci.

Reklama

Stellplatz západního typu nabízí 8 prostorných míst, která poskytují dostatek místa nejen na parkování, ale i roztažení markýzy a rozložení kempovacího nábytku. Samozřejmostí je připojení na elektřinu, dočerpání čisté vody, vylití odpadní vody či chemického WC, wifi zdarma i altán k posezení.

Celý prostor je uzavřený, ale plně samoobslužný. Platit zde můžete hotově, platební kartou či chytrým telefonem.

Velemín je pak skvělým výchozím bodem do okolí i přímo na Milešovku.

Z obce můžete po modré značce stoupat rovnou nahoru necelých pět set výškových metrů a pět kilometrů na horu nejvyšší – Milešovku. Hromová hora, jak je Milešovka kvůli svému českému prvenství v bouřkách a větru nazývána, nabízí dokonalý výhled do všech světových stran.

Hned vedle se tyčí menší vrch Ostrý se stejnojmennou zříceninou, z Milešova se na něj dostanete za slabou hodinku chůze.

Pokud si chcete dopřát sjezd na kole, pak můžete využít cyklobusu. V sobotu vyráží směr Kletečná (sousední sestra Milešovky) z Lovosic od autobusového nádraží v 10:40 a v neděli ve 12:40.

A na závěr plavba lodí Bránou Čech!

Několikakilometrový úsek toku Labe lemován skalnatými svahy si vychutnáte z paluby lodi, které tu celé léto proplouvají. Nově pluje od poloviny června každou sobotu ranní linka z Litoměřic (v 9:30), která nabídne zvláště poklidnou ranní atmosféru na říční hladině.

Více na https://stellplatz.stredohori.cz

Foto: ©Destinační agentura České středohoří

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama