Po stopách Kozla v novém kabátě

Zveme Vás na návštěvu Velkopopovického pivovaru, který v těsné blízkosti Prahy stojí již více než 135 let.

Pro letošní sezónu připravil pivovar pro návštěvníky spoustu novinek. Prohlídka s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ nyní provede návštěvníky pivovaru také unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu. Ve zcela nové podobě se ukáže i historická varna, sklepní prostory s novým výčepem a expozice u stáčírny. Prohlídku by si neměli nechat ujít i ti, kteří pivovar v minulosti již navštívili.

Reklama

Seznámíte se bohatou historií i současností slavného pivovaru a nahlédnete pod pokličku tajemství výrobního procesu piva Velkopopovický Kozel. Poznáte podnikatelský příběh barona Ringhoffera a jeho rodiny, která výrazným způsobem tvořila a měnila nejen příběh pivovaru, ale celého kraje.

Navíc na vás čeká řada nových expozic a zastavení, které 29.května slavnostně otevřel významný host Václav Kozel, dirigent Big Bandu Českého rozhlasu. „Když jsem díky svému příjmení dostal nabídku od velkopopovického pivovaru otevřít novou trasu, neváhal jsem. Velkopopovický Kozel patří k mým oblíbeným a velmi rád se blíže seznámím s výrobním postupem a především historií, která se k pivu váže. Když se člověk seznámí s celým příběhem, začne pivo vnímat přece jen trochu jinak,“ uvedl Václav Kozel dirigent Big Bandu Českého rozhlasu při slavnostním otevření nové části trasy.

Novinky na trase

V historické varně z roku 1928 zjistíte, kdo je tím správným fachmanem a „Kdo umí, umí“. V ležáckých sklepech si starší 18-ti let nově ochutnají pivo Velkopopovický Kozel nefiltrovaný nebo jinou variantu čepovanou z unikátního výčepu. 

Průchodem kolem kvasných tanků a nově zbudovaným tunelem s pivovodem dlouhým téměř 40 metrů, se dostanete do budovy stáčírny lahví a sudů s plně automatizovanými linkami a nově s expozicemi historie pivních obalů, nakládky piva a exportu piva Velkopopovický Kozel a jeho úspěchů v zahraničí.

Samozřejmě nechybí seznámení s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou, který se těší z nového výběhu. První kozel se do pivovaru dostal již ve třicátých letech až z Užhorodu a jeho potomek nyní jako živoucí symbol pivovaru zakončuje celou návštěvnickou trasu.

Navíc k prohlídce

Po prohlídce pivovaru se vrátíte zpět do Návštěvnického centra, jehož součástí je i Kozlí obchod s novou kolekcí dárků pro každého milovníka piva. Návštěvu pivovaru doporučujeme završit v restauraci Velkopopovická Kozlovna, která nabízí domácí kuchyni, všechna piva z produkce pivovaru  a navíc speciální nefiltrovaný ležák Velkopopovický Kozel. 

Otevírací doba pivovaru:

duben – září:  denně  10:00 – 18:00 
říjen – březen:  denně  10:00 – 16:00
Aktuální časy prohlídek zjistíte na www.pivovar.kozel.cz

Prohlídky pivovaru Velké Popovice

Ringhofferova 1, 251 69 Velké Popovice
tel.: +420 323 683 425
e-mail: exkurze@kozel.cz
www.pivovar.kozel.cz
www.velkopopovickakozlovna.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama