REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Po fajrontu do muzea! aneb hornický podzim v Ostravském muzeu

Podzimní program Ostravského muzea připomíná hornickou Ostravu. V rámci setkání hornických měst a obcí FAJRONT připravilo muzeum projekt s názvem Po fajrontu do muzea! Od září do listopadu jsou pro veřejnost připraveny přednášky, diskuze a komentované vycházky.  

Až do 24. září je k vidění výstava Hornické stopy. Vystaveny jsou fotografie s hornickou tematikou ze sbírek muzea, ale také předměty spojené s hornickou prací či artefakty ze soukromé sbírky Stanislava Sikory, bývalého ředitele důlní divize VOKD.

Podzimní podvečery budou patřit přednáškám a diskuzím na zajímavá témata.
O tradici hornického dějepisectví a roli žen v ostravském hornictví se v moderované diskuzi budou zamýšlet historici Andrea Pokludová a Martin Jemelka, který pak v samostatné přednášce představí svou poslední knihu Víra a nevíra ve stínu továrních komínů a přiblíží i náboženskou praxi ostravských horníků a průmyslových dělníků před únorem 1948. Příběh neúspěšné těžby v dole Bedřich s odkazem k dávným neštěstím při hloubení jámy přiblíží historik Petr Lexa Přendík. Pro zájemce o botaniku a geologii jsou připraveny víkendové komentované vycházky na ostravské haldy.

REKLAMA

Program projektu Po fajrontu do muzea! potrvá do 9. 11. Podrobnosti a informace k programu: http://www.ostrmuz.cz/website/mainmenu/stranka-akcien/2023/fajront-ostrava/

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA