REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Písecko jako brána do jižních Čech

1. 7. 2019


Proč při letních cestách na jih Čech zastavit v Písku? Máme pro vás pár tipů na zajímavostí, které by vám v tomto historickém městě neměly uniknout.

REKLAMA

Písecko bývá nazýváno branou do jižních Čech. Byla by velká škoda tento krásný kout naší země minout. Ve městě i v okolí je totiž mnoho věcí k objevení.


REKLAMA

Zmínky o královském městu Písek se objevují ve 13. století a v tomto století vznikl i Starý kamenný most přes zlatonosnou řeku Otavu. Most zde můžete obdivovat dodnes. Málokdo ví, že je starší než Karlův most v Praze. V centru města si rozhodně nenechte ujít návštěvu Prácheňského muzea či dětskou Galerii Sladovna. Vystoupat také můžete na vyhlídku kostela Narození Panny Marie.

Na východ od města se rozprostírá rozsáhlý přírodní park Písecké hory s nejvyšším vrcholem Velký Mehelník (633 m n. n). V parku je mnoho značených turistických i cyklistických tras, které vás provedou nejzajímavějšími místy.


Pro cyklisty je také vhodná upravená cyklostezka podél řeky, která vás dovede třeba až do Zvíkovského Podhradí, kde můžete obdivovat pověstmi opředený hrad Zvíkov nad soutokem Otavy a Vltavy. Navštívíte během prázdnin Písecko?


REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA