REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Pevnost poznání: Věda hrou na výjimečném místě

Architektonicky unikátní stavba s dřevěnou konstrukcí, která sídlí v areálu olomoucké Korunní pevnůstky, byla ještě v roce 1857 neoddělitelnou součástí bastionové pevnosti. Zatímco tehdy se v ní skladovala munice pro dělostřelectvo, v současnosti nabízí útočiště pro vědu a neformální vzdělávání. Stala se popularizačním centrem Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého s potenciálem bavit rodiny s dětmi, školáky, studenty a vůbec širokou veřejnost.

Jakmile otevřete brány Pevnosti poznání, čekají na vás 4 interaktivní expozice s desítkami originálních exponátů, které vznikly přímo v dílnách pevnosti. A především pak akční průvodci z řad studentů univerzity. V historicky věrných kostýmech vojáků vás provedou pestrou historií Olomouce, seznámí vás s pozoruhodnými živočichy a rostlinami z Litovelského Pomoraví, odhalí tajemství mozku a dokonce vám umožní na vlastní kůži vyzkoušet rotující trenažér pro piloty a kosmonauty – tzv.  gyroskop. Série obřích komiksových pláten vám vtipnou zkratkou předá to nejzajímavější z dějinných bojů o Olomouc a dobývání kosmických dálav se zase věnuje celá řada filmů v digitálním planetáriu. Nechybí ani zábavné chemické a fyzikální pokusy v laboratoři nebo výtvarná vědecká dílna, kde si vyrobíte například sopku nebo sluneční soustavu.

Foto: © Univerzita Palackého v Olomouci
Foto: © Univerzita Palackého v Olomouci

Pevnost poznání je právě díky svému ojedinělému prostoru a sympatickému přístupu erudovaných lektorů inspirativním místem, v němž se ladně prolíná rozmanitá historie s dynamickou současností. Najdete ji v centru města, na adrese 17. listopadu 7.

REKLAMA

Otevřeno je vždy od úterý do neděle od 9.00 do 17.00, o víkendech pak až do 18.00. 

Více se dozvíte na www.pevnostpoznani.cz.

REKLAMA

Foto: © Univerzita Palackého v Olomouci
Foto: © Univerzita Palackého v Olomouci

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA