Petřínská rozhledna bude od pátku do neděle slavit 130 let od otevření

Od pátku do neděle si lidé budou moci na petřínském vrchu v Praze připomenout výročí otevření tamní rozhledny. Veřejnost ji mohla poprvé navštívit 20. srpna před 130 lety. Městská organizace Prague City Tourism (PCT), která tuto pražskou dominantu spravuje, pro zájemce připravila program, v němž představí historii věže. ČTK to sdělila mluvčí PCT Klára Malá.

Reklama

„Lidé se budou moci zúčastnit přednášek, které povedou průvodci z Prague City Tourism. Ti jim budou vyprávět zajímavosti z historie rozhledny,“ řekla ČTK Malá. Účastníci přednášek se tak podle kurátora pražských věží Karla Kučery například dozví, že na Petříně byla po první světové válce zřízena první radiostanice, nebo to, že během druhé světové války chtěl Adolf Hitler rozhlednu zbourat.

Přednášky se podle Malé budou konat zhruba každou půlhodinu. Budou trvat 15 až 20 minut a jejich náplň bude uzpůsobená složení návštěvnické skupiny. „Když bude například na místě hodně dětí, tak jim průvodci obsah přednášky přizpůsobí,“ vysvětlila mluvčí. Účast na komentované prohlídce bude zdarma, návštěvníci si budou nicméně muset zakoupit vstupenku na rozhlednu. Veřejnost bude v prostorách rozhledny moci navštívit rovněž v červnu nově otevřené informační centrum a výstavu k historii věže. V parku na Petříně zase bude možné potkat korzující herce oblečené v dobových kostýmech odkazujících na období konce 19. století.

Petřínská rozhledna byla postavená jakožto zmenšená kopie pařížské Eiffelovy věže v rámci Jubilejní výstavy roku 1891. Stavěla se pět měsíců. Rozhledna na pražském vrchu je vysoká 58,7 metru a na její vrchol vede 299 schodů. Základní vstupné je podle informací na webu 150 korun, rodinné stojí 350 korun. Návštěvníkům je rozhledna v letním období otevřená denně od 10:00 do 21:00.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama