REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 9.6. a svátek má Stanislava

Peklo: romantické údolí u České Lípy

18. 10. 2020
Národní přírodní památku Peklo v údolí Robečského potoka najdete v těsné blízkosti České Lípy. Procházkou hlubokým malebným údolím v obklopení skalních převisů vás čeká spoustu zajímavých přírodních úkazů.
Peklem je označováno kaňonovité údolí Robečského potoka, který z obou stran lemují skalní převisy a místnosti, které tu za třicetileté, prusko-rakouské i druhé světové války sloužily jako úkryt. Rovinatá cesta je tvořená dřevěným chodníčkem a umožňuje tak pohodlné pozorování přírodních krás, kterými je trasa obkličována. Trasa vás provede i osadou Karba s ocelovým železničním viaduktem s pěti pískovcovými oblouky a chalupami částečně zasazenými přímo do skal. Čtyřkilometrový úsek své návštěvníky seznamuje s přírodou a místními zajímavostmi na celkem deseti zastaveních a cestou po červeně značené turistické trase se setkáte i s několika vzácnými rostlinami a živočichy, kterým vyhovuje chladno sevřeného údolí a zdejší mokřiny. Občerstvení se vám dostane v Bartoňové útulně, původním mlýně přestavěném pro majitele novoměstského zámku.
Ubytování na Českolipsku poskytnou penziony v Zahrádkách, usadíte se ale také v některém z penzionů v Zákupech. Láká-li vás město, ubytujte se v České Lípě
Zdroj foto: Wiki Commons
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA