Ostrava: Zelené město sportu

Parky, hřiště, kam se podíváš a spleť městských cyklostezek končících až v horách. Ostrava pulzuje ve svém tempu a doslova vybízí k pohybu stejně jako letní počasí. Nechte se zlákat a vyrazte do centra moravskoslezského kraje vlakem Leo Express!

Reklama

Ostrava je prošpikována sportovní tradicí a událostmi skrz naskrz. To máte Evropský pohár, Davis Cup a Fed Cup, Zlatá tretra. Město nabízí i nespočet možností pro procházky, jízdu na kole či in-line bruslích. Pojďme se na některé podívat.

Foto: © Shutterstock

Lesopark by v Ostravě hledal jen málokdo, přesto existuje. Ostravané s oblibou prchají do Bělského lesa, který slouží k rekreaci, odpočinku i sportovním účelům. Podobná oáza klidu zdobí i centrum ostravské aglomerace. Upravený břeh řeky Ostravice lemuje jeden z nejrozsáhlejší parků u nás, známý jako Komenského sady. V teplých měsících se cyklisté po tamní stezce dostanou až k Slezskoostravskému hradu nebo do hornického muzea Landek. Pokud fandíte celodenním cyklovýletům, vyzkoušejte cyklotrasu z Ostravy do Beskyd v celkové délce 51,5 km. Kolo si můžete vzít i do vlaku Leo Express!

Foto: © Leo Express

Do Ostravy můžete 6x denně vyrazit nízkopodlažními moderními vlaky Leo Express z Prahy, Olomouce a dalších měst! Vyberte si ze 4 cestovních tříd s klimatizací a WiFi a vychutnejte si po cestě skvělé občerstvení a voňavou kávu.

Praha – Ostrava od 209 Kč
Olomouc – Ostrava od 59 Kč
Pardubice – Ostrava od 139 Kč
Přerov – Ostrava od 59 Kč

Všechny vlaky do Ostravy

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama