Orlovský lesopark je oázou klidu a pohody

Předností města Orlové je bohatá zeleň a v neposlední řadě i lesopark v samotném centru města. Příjemné a krásné prostředí lesoparku poskytuje nejen odpočinek, ale i pěkné procházky se zastávkami na dětských hřištích či podél naučné stezky.

Reklama

Revitalizace lesoparku probíhala bezmála tři roky. „Zahrnovala odbahnění a úpravu vodní plochy, regeneraci zeleně, opravu a rekonstrukci komunikací a chodníků, obnovení studánky, zřízení veřejného osvětlení a pořízení nového mobiliáře,“ upřesňuje místostarosta Miroslav Koláček.

Orlované potřebovali mít místo, kde si mohou oddechnout a odpočinout. Původní lesk město vrátilo i areálu letního kina, který prošel rekonstrukcí v uplynulém období, a následně byl i částečně zastřešen. Lidé jsou tak chráněni před nepřízní počasí a daleko lépe si mohou užít programu na Dnech města nebo na jiných kulturních akcích, které v tomto areálu probíhají od jara do podzimu.

„Areál letního kina je sympatickou zastávkou k občerstvení a načerpání energie. Nechybí čepované pivo, grilované maso či klobásy. Posezení je ve stínu altánu. Na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti. Ty se vyřádí na dohled rodičů na dětském hřišti v areálu s celou řadou atrakcí,“ láká veřejnost orlovský místostarosta.

Po krátkém odpočinku mohou návštěvníci lesoparku pokračovat v procházce. Stezka je zavede k rybníku, kde se mohou těšit nezvyklé atmosféře v centru města.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama