Opravdový let s BALON.CZ

Vyhlídkový let balonem je jeden z nejkrásnějších zážitků, který vás může ve vzduchu nebo na zemi potkat.

Balón klidně pluje po nebi bez drncání a rychlých pohybů, chvíli letí v kilometrové výšce, chvíli těsně nad zemí.

Reklama

Posádka pozoruje zvěř v lesích a na lukách, pozdraví se s lidmi na zemi a objevuje nová místa, která jinak zůstávají skryta. To ticho a klid bez kvílení větru a burácení motorů je balzámem na duši každého, kdo alespoň jednou podnikl tento výlet.

Cesta do koše horkovzdušného balónu není nijak složitá. Stačí pouze zakoupit letenku, dohodnout termín a místo letu a nastoupit na palubu balónu.

AVIATIK SERVIS – Lety prověřená kvalita

Již téměř 30 let nás baví balónové létání, od dětských kroků při výrobě prvního československého horkovzdušného balónu v 80. letech 20. století, přes první zkušební lety a výcvik pilotů, přes první soutěžní úspěchy a první reklamní balóny na počátku let devadesátých až po profesionální vyhlídkové lety s pasažéry. Všechny tyto znalosti, zkušenosti a tradice nás výrazně odlišují od mladých, začínajících firem či firmiček. Chceme Vám představit balónové létání jako jedinečný zážitek vhodný pro každého.

Vyhlídkový let balónem

Můžete si vybrat z několika typů vyhlídkových letů, podle počtu pasažérů nebo délky letu.

 – Klasický let balónem je nejlevnější varianta vyhlídkového letu ve velkém pasažérském balónu pro maximálně 10 osob.

 – Prémiový let balónem je luxusnější varianta v balónu pro maximálně 4 osoby.

 – Letenky pro klasický a prémiový let se prodávají ve vybraných lokalitách jako samostatné a jsou skládány do jednotlivých letů.

Soukromý let balónem je určen pro uzavřené skupiny, rodiny, přátele, firmy. Balón včetně pilota a posádky je vám k dispozici a provede let ve vámi požadované lokalitě.

– Noční let balónem. Jedinečný dvouhodinový let se startem jednu hodinu před východem slunce. Let nad nočním osvětleným městem, východ slunce a hodinový let za světla.

– Lety balonem přes Alpy. Zimní vyhlídkové lety nad zasněženými alpskými štíty.

– Extra lety balonem. Pro dobrodruhy nebo romantiky nabízíme speciální lety se snídaní, expediční, přelety hor a podobně.

Záruka kvalitního letu balónem

Nadstandardně vysoká úroveň našich letů je dána nejen zkušenými piloty a doprovodnými týmy BALON.CZ, ale také dodržováním základních pravidel.

– Let NEprobíhá pouze těsně nad zemí. Většinou balón letí ve výškách od země do 300 m a během letu vystoupá minimálně 500 m, pokud to podmínky dovolí tak 1000 m nad zemí.

– Vyhlídkový let se koná při vhodném počasí, to znamená, že dohlednost je větší než 10 km a celková délka letu je větší než 5 km.

– V případě zkrácení doby letu o více než 10 minut než uvádí typ letu, je nabídnuto opakování letu.

– Každý pasažér je po letu pokřtěn a získává křestní list. – Pasažéři jsou před letem poučeni o průběhu letu a možných nebezpečích.

– Maximální důraz je kladen na bezpečnost letu v každé jeho fázi.

– Pasažér má právo nejpozději 24 hodin před letem zrušit svůj let a domluvit si jiný termín.

Termíny vyhlídkových letů

Horkovzdušné balóny létají po celý rok, každý den, ráno a večer, vždy za příznivého počasí. Každé roční období nabízí něco krásného, zima zasněženou jiskřící krajinu, jaro svěží zeleň a žlutá pole kvetoucí řepky, léto zrající lány obilí, podzim barvami hýřící lesy. Stejně tak je velký rozdíl mezi letem ráno a večer. Vždy máme ve všech lokalitách dostatek termínů, takže se vám nestane, že čekáte několik měsíců na termín letu v nabízené lokalitě.

Lokality

Balón může letět téměř kdekoliv, až na pár výjimek, kde je létání zakázáno (např. Pražský hrad, Dukovany, Temelín, …). Jsou však místa, kde je létání složitější. Jde především o místa v blízkosti státních hranic a velkých lesů a měst. Velmi oblíbený je let balonem Brno, Pálava, Jihlava, Telč, nebo let balonem Olomouc, Bouzov, Slapy, Konopiště a mnoho jiných.

  

Bezpečnost létání

Balóny jsou nejbezpečnějším leteckým sportem. Vždy však záleží na provozovateli a hlavně na pilotovi, který rozhoduje o provedení letu. Horkovzdušné balóny, zvláště ty komerční, jsou důsledně kontrolovány a sledovány. AVIATIK SERVIS je profesionální, certifikovaný provozovatel se školeným personálem jehož provoz řídí piloti balónů s více než 15ti letou zkušeností.

Jak uskutečnit vyhlídkový let balónem?

  1.  Na www.balon.cz si vyberte typ letu balónem a objednejte letenku nebo celý let.
  2.  Zavolejte na naše klientské centrum 605 76 77 76 a dohodněte si termín letu, obvykle asi 14 dní předem.
  3. Několik hodin před plánovaným startem Vám zavolá pilot a podle aktuálního počasí s vámi dohodne místo a čas setkání.
  4.  S pilotem, posádkou a ostatními pasažéry se sejdete na předem dohodnutém místě, kde vás pilot seznámí s průběhem letu.
  5.  Posádka balón sestaví a připraví k letu. Příprava balónu trvá asi 20 minut a můžete posádce pomáhat.
  6.  Odstartujete a letíte.
  7.  Během letu můžete telefonovat, fotit, filmovat nebo se jen kochat. Pilot vypráví o balónech, odpovídá na vaše dotazy a ukazuje zajímavá místa na zemi.
  8.  V závěru letu pilot vybere vhodné místo na přistání.
  9.  Šťastně se vrátíte na zem.
10. Pozemní doprovod, který sledoval balón během letu, přijede na místo přistání a sbalí balón.
11. Podle staré tradice, každý kdo poprvé letěl a šťastně se vrátil na zem bude pokřtěn a získá své nové balonářské jméno.
12. Úspěšný let oslavíme sklenkou sektu.
13. Vyhlídkový let balónem končí návratem v doprovodném autě na místo startu nebo setkání.

Vyhlídkový let balónem

je nezapomenutelný zážitek pro pasažéry, diváky, piloty i posádky. Všem přináší klid, pohodu, zábavu a uvolnění. Celé rodiny dnes jezdí na dovolenou s balónem poznávat krásná místa a zažít něco nečekaného a neplánovaného.
Pokud se rozhodnete k letu balónem nezbývá než vám popřát příznivý vítr a měkká přistání.
 

AVIATIK SERVIS společnost s r.o.
Šeránkova 311/4
Brno-Žabovřesky

klientské centrum:  605 76 77 76
e-mail: aviatik@balon.cz
www.aviatik-servis.cz
www.balon.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama