REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Oficiální zahájení sezóny 2011 na Zámku Slavkov-Austerlitz

21. 3. 2011

Ve čtvrtek 24. března 2011 bude od 15.30 hod. v Historickém sále slavnostně zahájena další sezóna Zámku Slavkov – Austerlitz a Města Slavkov u Brna. Pro nejširší veřejnost se  uskuteční vernisáže několika výstav.

Výstava Libuše Müllerové „Můj svět v pastelech“. Na výstavě budou k vidění díla, která mají být pro všechny srozumitelná a která mají vyjadřovat citové prožitky, nálady, něhu a poezii. Výstava bude přístupna od 25. března do 1. května 2011 v galerii v 1. patře zámku.

Výstava „100 let centra Zeistu“ vznikla díky vzájemné spolupráci a letitému partnerství mezi městy Slavkov u Brna a holandským městem Zeist. Výstava představí kolekci fotografií Ronalda van Gemerena zachycující  historické centrum města. Výstavu bude možné navštívit od 25. března do 5. června 2011 v prostorách před kavárnou.

Souběžně se zahájením nové sezóny bude také znovuotevřena reprezentativní výstava „Napoleonská epocha na pohlednicích“, která představuje kolekci pohlednic z rozsáhlých sbírek věnujících se napoleonskému období, které Zámek Slavkov – Austerlitz vlastní a která patří k největším v České republice. Výstava bude přístupna až do 1. května 2011.

REKLAMA

Slavnostní tečku za zahájením sezóny zajistí od 16.15 hod. otevření výstavy „Svatební den na zámku“, v rámci něhož proběhne módní přehlídka svatebních šatů svatebního salónu IRIS z Vyškova a květinových vazeb z květinářství KVĚTINY KOPEČNÁ ze Slavkova. Část prohlídkové trasy bude zároveň oživena svatební výzdobou, o kterou se postará svatební a společenská agentura „SVATBY PODLE KATY“ ze Šlapanic a kterou doplní květinové dekorace z květinářství paní Kopečné. K vidění bude slavnostně vyzdobený obřadní sál, ukázky slavnostních tabulí připravené ZÁMECKOU RESTAURACÍ AUSTERLITZ, květinové dekorace nejen pro nevěstu a další nezbytnosti, co ke svatbě patří. Výstava bude přístupna souběžně s provozem zámku v rámci prohlídkové trasy do 10. dubna 2011.
 
Vernisážím bude předcházet ve 13.30 hodin v Divadelním sále zámku tisková konference, na které budou obchodní partneři, zástupci touroperátorů, představitelé podnikatelů z regionu a zástupci sdělovacích prostředků seznámeni s tím, co je připraveno pro nadcházející sezónu v rámci široké kulturní nabídky.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA