Ochutnejte Českého středohoří na “CESTĚ CHUTÍ A VŮNÍ” Českého středohoří

Rádi během svých cest také ochutnáte místní speciality a domácí výrobky? Pak pro vás máme několik tipů na výlety spojené právě s gastronomií v Českém středohoří. Navíc nesou označení – ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Regionální produkt.

Reklama

LITOMĚŘICE – královské město je samo o sobě turistickým cílem. Pro prohlídce některého z kostelů, věží či hradu si musíte dopřát výbornou kávu z místní Pražírny kávy ZOBAN. Společně s ručně dělanými čokoládovými lanýži z Čokoládové laboratoře jsou pohlazení po duši. Pro slané se stavte v uzenářství CHOVANEČEK – první česká pršutérie má skvostné šunky i domácí pršuty!

Čokoládové lanýže Litoměřice, Foto: © SCCR

ÚŠTĚK – již při cestě do Úštěku si udělejte povinnou zastávku v Zimoři na letní osvěžení. Čeká tu na vás Zmrzlina Porta Bohemica – pravá řemeslná a exkluzivní!  O kousek dál narazíte na farmu Držovice, kde se vyrábí výtečné domácí kozí, ovčí a kravské sýry, pecorina a tvarohy. Cestou minete Starý Týn – tam se zastavte v moštárně u pana Wagnera pro skvělý jablečný mošt.

Sýry z farmy Držovice, Foto: © SCCR

ROUDNICE – další město vína, kde se v historických sklepích lobkowiczkého zámku vyrábí skvostné víno. Ochutnat jej – speciálně Fratavu – můžete po prohlídce zámku v přilehlém Vinném pavilonu. Na sladkou tečku si pak zajděte do Cukrárny Dortletka, kde vyrábí prvorepublikový dezert Dortletka, který jinde na světě nekoupíte!

Dortletka Roudnice nad Labem, Foto: © SCCR

Na uhašení žízně si vyberte jeden z certifikovaných pivovarů. V Českém středohoří najdete takové hned čtyři – Pivovar Na Rychtě z Ústí nad Labem, Biskupský pivovar U sv. Štěpána a Minipivovar Labuť z Litoměřic nebo Podřipský pivovar ve Ctiněvsi.

Minipivovar Labuť Litoměřice, Foto: © SCCR

Více na www.stredohori.cz

Pršutérie Chovaneček, Foto: © SCCR
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama