REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Objevte poklady v srdci Kolína

Máte pocit, že vás v Čechách už nic nepřekvapí? Nechte se zlákat na výlet do královského města Kolína. Ať už přijedete na kole, vlakem, autem či dorazíte pěšky, čeká na vás řada krásných, dosud málo objevených míst.

Historie kolínské židovské komunity


Kolínský židovský klenot, Jeruzalém na Labi, představuje ojedinělý soubor židovských památek, bývalá židovská čtvrť právem náleží k nejcennějším památkám svého druhu na území Čech. Synagoga v Kolíně je jednou z nejstarších v Čechách, kromě stálé expozice „Žili tu s námi“ je připravena nová letošní výstava Sny a ideály / Pavel, Anna, Otokar a Josef Fischerovi.

REKLAMA

Poklad v srdci Kolína

Na Bartolomějském návrší na vás dýchne poetická nálada historického zákoutí města. Bohatě zdobenou kostnici v duchu „memento mori“, zelené parkány i zvonici s výhledem a chrámovým pokladem, to vše najdete při procházce tímto ojedinělým areálem.
Chrám sv. Bartoloměje v Kolíně spěje ke zdárnému dokončení oprav a postupně se zaplňuje restaurovaným mobiliářem. Kompletní rekonstrukce se dočkají také varhany, vznikne v Čechách jedinečný nástroj francouzského typu. Podpořit tuto realizaci lze adopcí jednotlivých píšťal, sbírka probíhá na stránkách Donio.cz pod názvem Darujte tón a vy máte možnost stvořit kousek historie – podpořit stavbu unikátních varhan v chrámu sv. Bartoloměje.

Bartolomějské návrší. Foto: ©Ladislav Renner

A co památky technické?


Milovníci výhledů i technických památek by neměli zapomenout na rozhlednu Vodárna, unikátní technickou a architektonickou památku meziválečné architektury.

Poznejte Kolín


Pro všechny, kdo by rádi navštívili a poznali všechny kolínské památky v klidu a za zvýhodněnou cenu, je připravena společná vstupenka do devíti kolínských objektů.

Město Kolín se opět stalo krajským vítězem soutěže o titul Historické město roku 2022. Přijeďte se přesvědčit, že právem, dokazují to památky, které se podařilo v minulých letech opravit a zpřístupnit návštěvníkům.

Více na www.kolinzije.cz

REKLAMA

Rozhledna Vodárna. Foto: ©Ladislav Renner

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA