Objevte krásy Krkonoš – na dovolené i prodlouženém víkendu

Milujete přírodu? Pak jsou pro vás Krkonoše pro dovolenou i prodloužený víkend jako stvořené. Můžete se tu kochat nejvyššími českými vrcholy, užít si spoustu turistických tras, rodinné zábavy, stejně jako relaxaci v nádherných wellness. Cestovní pojištění si sjednejte pro nejhorší případy.

Krkonoše – tipy na výlety pro rodiny, milovníky přírody i romantiky

Reklama

Jedním z největší lákadel je Stezka korunami stromů v Krkonoších, která se nachází přímo v srdci tohoto národního parku. Uvidíte, že se díky ní doslova stanete součástí místní přírody. Na trase v délce 1 500 metrů vás čeká procházka druhově pestrým lesem se zajímavými a poučnými zastávkami. Určitě si také užijete výhled z 45 metrů vysoké věže, stejně jako unikátní naučné centrum v podzemí dřevěné rozhledny.

Až se projdete v korunách stromů, vyjeďte lanovkou na Černou horu a potom si užijte její sjezd na terénní koloběžce. Čeká vás 8 km dlouhá trasa se spoustou krásných vyhlídek i trochou adrenalinu. Případně si v místní půjčovně rezervujte elektrokola a prozkoumejte pohodlným způsobem místní panoramata.

Jestli se chcete na Černé hoře trochu zdržet, projděte se i po místních rašeliništích. Jedná se o příjemný, 4 km dlouhý okruh skutečnou divočinou. Jak je to možné? Místní rašeliniště totiž lidé nikdy nevyužívali ani netěžili, takže jsou skutečně netknutá. Více informací o tomto zajímavém místě se dozvíte z místních info cedulí u povalových chodníků.

Ke Krkonoším neodmyslitelně patří nejvyšší česká hora – Sněžka. Na tu se lehce dostanete lanovkou z Pece pod Sněžkou, a pak už si jen stačí dopřát úchvatný pohled na místní lesy. Ale samozřejmě si můžete Sněžku klidně vyšlápnout i po svých. Na místním skalnatém vrcholu pak stojí kaple sv. Vavřince, a můžete vidět i základovou desku už neexistující České boudy.

Krása Krkonoš

Přímo v Peci pod Sněžkou na vás čeká Relaxpark Pec, který si díky celé řadě atrakcí užijí hlavně rodiče s dětmi. Třeba jízdu na 900 m dlouhé bobové dráze nebo arénu s prolézačkami, skluzavkami a trampolínami jménem Lemurie.

Chcete si v Krkonoších užít léčebné procedury? Zavítejte do Janských Lázní, které jsou jedním z nejlepších lázeňských zařízení v Česku. Zdejším přírodním léčivým zdrojem je podhorské klima a termální voda hydrouhličitano-vápenato-sodného typu, která vyvěrá přímo v areálu lázní jako Janův a Černý pramen. Součástí lázeňského areálu je veřejnosti přístupné Aquacentrum s bazénem a wellness, ve kterém můžete relaxovat v parní i finské sauně, stejně jako si užít skvělé masáže od místních odborníků. A speciální procedury jako léčivé zábaly nebo perličkové lázně si lze objednat přímo na recepci Aquacentra.

Stezka korunami stromů Krkonoše

Tipů na výlety v Krkonoších je celá řada! Ve zkratce vám nabídneme ještě několik dalších, ale ten finální výběr už bude na vás:

  • Sněžné jámy – ledovcové kary na polské straně Krkonoš. Přístupné jsou hřebenovkou Cesta česko-polského přátelství.
  • Pančavský vodopád – nejvyšší český vodopád o výšce 148 metrů. Užijete si zde skvělou podívanou na kaskády z Pančavské louky do Labského dolu. Nenechte si ujít také Ambrožovu vyhlídku, ze které dohlédnete až na Lysou horu.
  • Harrachov – horské město se známým lyžařským areálem. Kousek od centra se nachází přírodní památka Anenské údolí s šafránovou loukou, a protéká zde i říčka Mumlava, na které se nachází proslulé Mumlavské vodopády.
  • Úpské rašeliniště – největší vrchovištní rašeliniště Krkonoš. Najdete zde rašelinná jezírka i vyvýšená místa s procházkou po dřevěných chodníčcích.
  • Pramen Labe – tato známá česká řeka vyvěrá na Labské louce kousek od hranic s Polskem. U pramene se nachází socha alegorie vody, pamětní desky věnované propagátorovi české turisty – Janu Bucharovi, a uvidíte zde také kovové erby měst, kterými Labe protéká do Severního moře.

Užijte si dovolenou v Krkonoších s úsměvem a bez starostí

Chcete si dovolenou užít opravdu bez obav? Sjednejte si ještě před odjezdem cestovní pojištění. Ano, své volné dny budete trávit v Česku, kde nám platí “modra kartička” zdravotního pojištění (EHIC). I tak mohou ovšem nastat situace, ve kterých vám nebude nic platná. Jestli se například chystáte sportovat, nemělo by vám chybět úrazové připojištění.  Dalším šikovným pomocníkem je pak pojištění odpovědnosti (tzv. “pojistka na blbost”), která se vztahuje na všechny členy rodiny, včetně těch čtyřnohých. Uhradí za vás náklady v případech, když byste neúmyslně způsobili škodu třetí osobě (na zdraví či majetku). Například při srážce na cyklostezce, poškození hotelového pokoje, shození zboží z regálu v obchodě a tak dále. A jestli si ceníte svého osobního majetku, “přibalte” si i pojištění zavazadel.

Chcete vědět, jaká je aktuální nabídka cestovního pojištění na trhu? Nebojte, nemusíte zdlouhavě obíhat pobočky všech pojišťoven. Stačí se podívat na online srovnání cestovního pojištění. Jednoduše zadáte základní údaje o cestě, kliknete párkrát myší a je to. Stejně snadno si cestovní pojištění můžete během pár minut i sjednat, přičemž vám všechny dokumenty přijdou do vaší e-mailové schránky.

Stezka korunami sromů Krkonoše

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama