Objevte kouzlo italských Benátek

Benátky jsou jedním z nejmalebnějších italských měst. Krásné plovoucí kamenné paláce obklopené starobylou sítí kanálů. V dnešním článku vám prozradíme několik aktivit, které nesmíte během návštěvy Benátek minout.

Reklama

Při cestování do Itálie se zde určitě alespoň na chvíli zastavte. Město je proslulé díky svým neobvyklým podmínkám, kdy leží na více než 100 malých ostrovech spojených více než 400 mosty. V podstatě zde nejsou žádné silnice a doprava zde probíhá pomocí lodí na nepřehledné síti kanálů. Zažijete zde skutečně autentický zážitek, které vám jen tak nějaké město nenabídne.

V Benátkách je mnoho bizarních, jedinečných a neobvyklých míst, která můžete objevit. Před cestou však nezapomeňte na cestovní pojištění, nikdy nevíte co vás i na výletu do Benátek může cestou potkat.

Užitečné tipy před cestou

Co je dobré si pohlídat a čemu je lepší se naopak vyhnout? přečtěte si naše praktické tipy před cestou do Benátek.

Vyhněte se letním měsícům

V létě tady narazíte na nekonečné davy lidí, a kvůli invazi turistů je těžké se zde vůbec pohybovat. Navíc k tomu všemu v kombinaci s úmorným vedrem. Díky vlhké půdě, mokrým kanálům jsou v Benátkách tropické teploty. Jakmile se pohnete, zpotíte se. Pokud máte možnost vybrat si, kdy přijedete, zvolte raději jarní nebo podzimní měsíce a pokud můžete, snažte se vyhnout červenci a srpnu.

Kde se ubytovat?

V Benátkách je spousta hotelů, apartmánů, penzionů a dalších možností, jak najít pěkné ubytování. Měli byste však plánovat a rezervovat dopředu. Rozmyslete si, zda se chcete ubytovat v centru Benátek, nebo na jejich okraji? Na ostrově Lido nebo na Muranu, nebo Buranu v Benátkách to nikdy nemáte daleko tam, kam chcete. Atrakce jsou všude a město je skutečně malé oproti jiným evropským metropolím. Pěšky ho přejdete z jednoho konce na druhý za 45 minut.

Co nevynechat při návštěvě?

Prozkoumejte náměstí svatého Marka

Svatý Marek Evangelista je patronem Benátek. Znaky tohoto spojení najdete po celém městě, přičemž skvělým příkladem je náměstí svatého Marka. Piazza San Marco a je hlavním benátským veřejným náměstím, v podstatě společenským srdcem města. Nachází se zde řada známých památek, a navíc se zde koná mnoho veřejných akcí, které mají skutečně dlouhou tradici. Severní konec náměstí lemují kavárny, které nabízí příjemné místo k posezení s Aperolem nebo skleničkou dobrého italského vína.

Velký kanál, Canale Grand

Benátky byly kdysi hlavním městem námořní říše a v období evropské renesance centrem obchodu a kultury. Velký kanál je tedy nejdůležitější kanál protékající městem. Kanál navíc lemují jedny z nejpozoruhodnějších budov v Benátkách! K mnoha z těchto budov se lze dostat pouze lodí. Na kanále tak najdete lodě všech druhů, které po něm směřují nahoru a dolů ve fascinující formě organizovaného chaosu. Potkáte zde spoustu tradičních dřevěných gondol, velkých veřejných vodních taxíků Vaperetto, luxusních soukromých vodních taxíků, policejních člunů nebo kuriózních člunů na svoz odpadků.

Jízdu gondolou

Stojí jízda gondolou v Benátkách za to? Pokud jste skutečně zvědaví na historii a nové cestovatelské zážitky, zkousněte projednou přepálenou cenu 80 EUR za pronájem jedné na 30 minut. Navíc ne všechny jízdy na gondole jsou stejné. Může se vám stát, že se budete nudit a dostanete nepříjemného gondoliéra. Nebo budete mít štěstí na přátelského a znalého průvodce, který navíc zpívá, zatímco se plavíte kanály!

Pokud plánujete cestu do Benátek, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění přímo vám na míru za tu nejlepší cenu. Toho dosáhnete tím, že si uděláte srovnání cestovního pojištění v naší jednoduché kalkulačce.

Autor: Usetreno.cz

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama