REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 25.9. a svátek má Zlata
V okolí

Nový hotel Lázní Poděbrady je před dokončením, otevře v březnu

Poděbrady (Nymbursko) 8. února (ČTK) – Lázně Poděbrady otevřou v březnu nový hotel Chariclea. Původně měl začít poskytovat služby už v první polovině roku 2020, ale stavbu zbrzdila epidemie koronaviru a stavební problémy. Součástí hotelu pro 90 klientů bude moderní balneo provoz, plavecký bazén, saunový svět a wellness centrum. Část z tohoto vybavení již lázeňští hosté využívají. Náklady na vybudování hotelu dosáhly desítek milionů korun. ČTK to sdělil obchodní ředitel a místopředseda představenstva Lázní Poděbrady Ondřej Odcházel.

Stavební práce podle Odcházela komplikoval jak koronavirus, kvůli kterému nemohli mít určitý čas na stavbě dělníky, tak náročnost stavby. „Byla to ohromná rekonstrukce, kdy jsme původní stavbu z boletických panelů přetvořili v moderní hotel,“ sdělil Odcházel. Lázně poslední roky postupně opravily vícero svých objektů, v roce 2020 prošla kompletní rekonstrukcí Galerie Ludvíka Kuby nebo Hotel Zámeček. V plánu mají nyní majitelé lázní opravu kongresového centra.

Lázně Poděbrady nabízejí v současnosti klientům přes 820 míst, s otevřením hotelu přesáhne kapacita největších středočeských lázní 900 míst. Návštěvnost a tržby v letech 2020 a 2021 oproti roku 2019 kvůli protiepidemickým opatřením výrazně klesly. Zejména rok 2020, kdy bylo několik týdnů zcela zavřeno, propadla návštěvnost oproti roku 2019 téměř o 40 procent, do lázní přijelo 15.200 klientů, zatímco v roce 2019 to bylo zhruba 25.000 klientů. Vloni, kdy už se plošná opatření lázní nedotkla v takové míře, sem zavítalo 17.600 klientů, což bylo stále pod úrovní předchozích let. „Lázně byly na jaře 2020 na čas úplně zavřené, to se nestalo snad za celých sto let, silné ale naštěstí bylo léto 2020 i 2021, bylo vidět, že lidi na úkor svých zahraničních dovolených objevovali Česko,“ řekl Odcházel.

REKLAMA

Klienti poděbradských lázní využívají devět lázeňských domů, tři z nich slouží jako léčebny pro pacienty, dva kombinují léčebné pobyty pacientů a komerčních klientů, ostatní slouží komerčním klientům. Nejvíce času v lázních strávili v posledních letech ti, jejichž pobyt hradily zdravotní pojišťovny. V poslední době však narůstá i podíl lidí, kteří si za pobyt platí sami, a wellness pobytů, případně pobytů s kulturním programem, které jsou v nabídce od roku 2019. Podle Odcházela se nyní majitelé lázní chtějí zaměřit více na mladší klienty.

Lázně Poděbrady zaměstnávají kolem 350 lidí a fungují od roku 1908. Specializují na léčbu srdečních potíží. Tisíce pacientů si zde však léčí i cukrovku, obezitu a pohybové ústrojí nebo přijíždějí na wellness pobyty.

dkl gcm

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA