REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Neviditelná výstava Praha – Když Tě vedou smysly…

27. 2. 2021

Co je to Neviditelná výstava? Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě … Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Mějte slepou důvěru!
Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací.

Neviditelná výstava Praha se vám snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět.

Po „Neviditelné cestě“ vás provede nevidomý průvodce.
Chodí se ve skupinách, zhruba po 15 minutách. Budete chodit ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech. Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření…

REKLAMA

Viděli jste někdy v životě mluvící hodiny?
Braillovo písmo?
Nebo třeba mluvící váhu?
Mluvící tlakoměr?

V dalších prostorách výstavy vám totiž ukážeme zařízení a předměty, které ve svém běžném životě nevidomí používají. Ukážeme vám, jak se svět kolem vás mění a jak vy se měníte spolu s ním.

Otevírací doba:
Po – Pá: 12:00-20:00 (Poslední návštěvníci v 19:00)
So – Ne: 10:00-20:00 (Poslední návštěvníci v 19:00)
Svátek: 10:00-20:00 (Poslední návštěvníci v 19:00)

Pro skupiny je možné si zajistit prohlídku i mimo otevírací dobu, v případě zájmu nás prosím kontaktujte na uvedených adresách či telefonních číslech.
Vstup poslední skupiny je 1 hodinu před uzavírací dobou výstavy. Žádáme vás, abyste si vyzvedli vstupenky o 30 minut dříve, abyste měli čas prohlédnout si obě části výstavy.
Počítejte s tím, že prohlídka všech prostor trvá přibližně hodinu a půl. Prohlídku doporučujeme pro děti od věku alespoň 7 let.

Více informací ZDE

Kontakt:
Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1/23
120 00 Praha 2

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA