Nerezová ocel: Jaké jsou její výhody a kde ji sehnat?

Využití nerezové oceli je opravdu velmi pestré a široké. Není se čemu divit, jelikož se jedná o materiál, který se vyznačuje vysokou kvalitou a poměrně univerzálním použitím. Přesné statistiky spotřeby oceli u nás nemáme k dispozici, nicméně v takovém sousedním se v roce 2019 dostala spotřeba nerezové oceli přes magickou hranici 500 000 tun. Proč jsou právě nerezová kolena, bezešvé trubky, duté tyče a jiný nerezový materiál tolik oblíbené?

Reklama

Využití nerezové oceli je opravdu velmi pestré a široké. Není se čemu divit, jelikož se jedná o materiál, který se vyznačuje vysokou kvalitou a poměrně univerzálním použitím. Přesné statistiky spotřeby oceli u nás nemáme k dispozici, nicméně v takovém sousedním se v roce 2019 dostala spotřeba nerezové oceli přes magickou hranici 500 000 tun. Proč jsou právě nerezová kolena, bezešvé trubky, duté tyče a jiný nerezový materiál tolik oblíbené?  

Nerezová ocel má spousty předností

V první řadě je třeba zdůraznit, že se jedná o velmi odolný materiál. Na rozdíl od klasického kovu nebi některých dalších materiálů lze nerez využít i v těch nejagresivnějších podmínkách. Pokud budete investovat právě do nerezové oceli, můžete si být jistí tím, že její hodnota nijak neklesne. Z pohledu dlouhodobé investice jde o optimální komoditu. Stará nerezová bezešvá kolena, trubky, ploché příruby nebo jiné komponenty je možné recyklovat a i po přetavení je nerez vynikající. Samozřejmostí je i fakt, že se různé výrobky z nerezi udrží bez větších problémů v čistotě.

Spousta podob nerezové oceli

Přesně tak, volit je možné z obrovského množství nerezových komponent. Podívat se ostatně stačí jen třeba na takový městský mobiliář. Typické jsou kupříkladu stojany na kola, odpadkové koše a jiné vybavení veřejného exteriéru. Jinak se ve stavebnictví využívají nerezové trubky nebo t-kusy či krtkové příruby v instalatérství. A co teprve potravinářský průmysl? Stačí se podívat na nejrůznější chladicí boxy nebo konvektomaty. Jejich čištění je maximálně jednoduché a rychlé.

Vyberte si online

Není nic jednoduššího. Stačí se podívat na www.stainlesseurope.cz a vybrat si z velmi bohaté nabídky tohoto eshopu. K dispozici je tady spousta různých nerezových komponentů, jež lze využít za různými účely.

Reklama
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama