REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 5.7. a je Státní svátek (Cyril a Metoděj)
V okolí

Největší světová sbírka setů stavebnice LEGO je v České republice v Museum of Bricks

10. 3. 2024

Miloš Křeček je oficiálně držitelem světového rekordu v největší sbírce LEGO setů na světě. K certfikátu Guinnessova světového rekordu bylo třeba nasbírat 6005 modelů stavebnice.

„S radostí vám oznamujeme, že vaše žádost o titul Největší sbírka sad LEGO byla úspěšná a jste nyní držitelem titulu Guinnessův světový rekord!“ Snem snad každého profesionálního sběratele je najít ve své poště uvedené sdělení. Panu Křečkovi se to podařilo, a to téměř po čtrnácti letech od otevření prvního českého muzea této legendární stavebnice.

„Dodnes si pamatuji pocit naprostého štěstí, když jsem v pěti letech držel v ruce stavebnici LEGO číslo 20 a nemohl uvěřit, že mi Ježíšek přání doopravdy splnil. Stejně tak je pro mě neuvěřitelné, že dnes moje sbírka obdržela titul Guinnessův světový rekord,“ říká Miloš Křeček.

REKLAMA

Pokud bychom měli vybrat z této obsáhlé sbírky jeden set, který je pro majitele jedinečný, tak je jím určitě originální sada Sochy Svobody z roku 2000. Tu si Miloš Křeček zakoupil od původního majitele symbolicky na výletní lodi plující právě kolem Sochy Svobody.

Základní údaje o sbírce LEGO

Celá sbírka čítá na 9 500 exponátů složených přibližně z 10 000 000 kostiček LEGO. Ročně ji shlédne na 160 000 návštěvníků, a to celkem ve čtyřech expozicích. Nejstarší najdeme v Praze na Národní třídě, která byla otevřena již v roce 2010. Další muzea se stavebnicí LEGO lze pak navštívit v Kutné Hoře, Poděbradech a Špindlerově Mlýně a 1.4. otevíráme novou v Excalibur city v Hatích u Znojma. Celková hodnota sbírek v uvedených expozicích je kolem dvaceti miliónů korun českých.

REKLAMA

Více o Museum of Bricks – www.museumofbricks.cz

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA