Nejkrásnější ostrovy Chorvatska. Kolik jich je a který stojí za návštěvu

Věděli jste, že Chorvatsko má více než 1200 ostrovů, z nichž 48 je obydlených? Chorvatsko má jedno z nejvíce členitých pobřeží na světě. Největšími ostrovy jsou Cres a Krk, nejvyšším ostrovem Brač a nejkrásnějšími … Seznam nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku a na Jadranu je velmi dlouhý – od Mljet, Korčula, Dugi Otok, Pag, Pašman, Murter , Rab, Lošinj, Hvar do Lastova. Záleží na vašich preferencích, ale jedna věc je jistá, každý ostrov nabízí jedinečný zážitek, pozoruhodnou přírodu, odlehlé pláže, modré čisté moře a jedinečnou středomořskou atmosféru.

Ostrov Vis, foto: Laganini.com
Reklama

Ostrov Vis je určitě jedním z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Po několik desetiletí byl ostrov skryt před turisty kvůli jeho vojenskému významu, což je jeden z hlavních důvodů, proč zůstal nedotčen a zachován dodnes. Vis nabízí mnohem víc než slunce a moře. Ostrov je dobře známý pro jednu z nejatraktivnějších pláží na světě, slavnou zátoku Stiniva. Ostrov je také gastronomickým centrem velmi známým pro Viška pogača a Komiška pogača (druhy slaného koláče). Domorodé místní víno Bugava (bílé víno) nebo Plavac Mali (červené víno) se dokonale hodí k čerstvým mořským plodům a pokrmům z místních surovin.

Slavná zátoka Stiniva, foto: Laganini.com

Ostrov Vis byl používán jako vojenská základna za éry bývalého prezidenta Jugoslávie Tita a dnes má stále více než 20 starých vojenských budov, které se nepoužívají, ale dávají tomuto ostrovu jedinečnou známku. Jedním z nejznámějších je podzemní tunel pro ponorky. Hlavními osadami ostrova jsou město Komiža a město Vis. Jelikož se jedná o vzdálený ostrov, lze se k němu dostat pouze trajektem ze Splitu nebo z okolních ostrovů.

Město Komiža na ostrově Vis, foto: Laganini.com

Jinými slovy, ostrov Vis má vše, co potřebujete pro perfektní dovolenou – nádhernou přírodu, křišťálově čisté moře, pozoruhodné jídlo a víno, stejně jako kulturní místa, která stojí za návštěvu. Vzhledem k tomu, že jej turisté léta nenavštěvovali, nabízí se ubytování na ostrově Vis téměř výhradně v soukromých apartmánech, prázdninových domech, vilách a pokojích.

Ideálním místem pro začátek plánování letní dovolené v Chorvatsku je Laganini.com. Laganini.com je web o Chorvatsku, který svým návštěvníkům nabízí:

  • Podrobné informace a prezentace více než 300 destinací v Chorvatsku, včetně 33 krásných ostrovů a 3 atraktivních riviér.
  • Jedna z největších nabídek ubytování v soukromí v Chorvatsku s přímým kontaktem s majiteli (hostiteli) – nabídka ubytování zahrnuje vily, apartmány, pokoje a rekreační domy.
  • Turistický průvodce Chorvatsko, který se skládá z hlavních bodů zájmu, atraktivních míst, kulturních památek, méně známých přírodních perel a oblíbených turistických atrakcí včetně Plitvických jezer, národního parku Brijuni, přírodních parků a dalších.
  • Blog (příběhy z Chorvatska) s tipy, co dělat, co koupit a co navštívit v Chorvatsku.

Léto se blíží a nyní je ideální čas naplánovat si letní dovolenou na pobřeží Jaderského moře. Pokud chcete strávit léto v Chorvatsku se svými blízkými, začněte hledat svůj vysněný byt, luxusní vilu s bazénem, ​​moderní prázdninový dům nebo útulný pokoj. Naplánujte si výlet a kontaktujte přímo hostitele, poznejte jejich zvyky a zvyky a užijte si atmosféru malebných přímořských měst za nejlepší možné ceny. Prožijte nevšední dovolenou v Chorvatsku – Chorvatsko plné života!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama