Nechte se vyvézt do kopců Českého středohoří cyklobusem!

Každý víkend od května do začátku září vozí speciální autobusová linka cyklisty a turisty do vršků Českého středohoří. Jezdí na dvou linkách a vyráží z Roudnice nad Labem a Litoměřic.

Reklama

Spoj je určen především pro cyklisty, ale využít ho mohou i turisté bez kol, kteří chtějí více prozkoumat České středohoří. Každou sobotu a neděli absolvuje cyklobus celkem tři trasy. Dvakrát vyjede směr Velemín s konečnou zastávkou v Kletečné a jednou směr Lovečkovice s konečnou zastávkou v Mukařově.

Kapacita cyklobusu je celkem 19 jízdních kol a 19 míst k sezení. Pokud chcete mít své místo jisté, je dobré si ho rezervovat – rezervace.ceskestredohori.info.

Z obou směrů se nabízí několik možností výletů.

Na Bukovou horu nebo do Ploskovic


Z Mukařova se můžete vydat na Víťovu rozhlednu a přes Bukovou horu sjet do Těchlovic na Labskou stezku nebo si to namířit přes Lovečkovice do Třebušína. Odtud pohodlně dojedete do Ploskovic a pak se jen svezete do Litoměřic. Našlapete okolo 30 km, do Roudnice krásných padesát.

Za čokoládou a granáty


Od Kletečné můžete sjet k Labi několika cestami a využít zde přívozy. Jednou z variant je vydat se přes Oparenské údolí a dále po cyklotrase č. 25 směr Boreč, Košťálov, Vlastislav a dojet do Třebenic – za čokoládou a granáty. Až do Lovosic je to krásných 30 km. Další přívozy vás na Labskou stezku vrátí v Malých Žernosekách nebo Nučničkách .

Kompletní jízdní řád a ceny najdete na www.stredohori.cz/cyklobus

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama