Nebe nad Perninkem – nový román Štěpána Javůrka z malého městečka Krušných hor

Štěpán Javůrek, nový objev české literární scény, který letos v létě debutoval skvělým románem Chaloupky zachycujícím osudy obyvatel zaniklých krušnohorských vesnic, vydává v nakladatelství MOBA svou druhou knihu s názvem Nebe nad Perninkem.

Reklama

„Pevně věříme, že se druhá kniha Štěpána Javůrka bude líbit stejně jako jeho prvotina Chaloupky, která se po dvou měsících od vydání už dočkala dvou dotisků. Stejně jako předchozí zavede čtenáře na Krušnohorsko, kde její autor žije celý svůj život. Zdejší kraj miluje, fascinuje ho a inspiruje. Bohaté znalosti zdejší krajiny a obyvatel dokáže věrně přetavit do čtivých příběhů. Jeho druhá kniha Nebe nad Perninkem je toho důkazem,“ říká Petr Lovecký, jednatel nakladatelství MOBA.

„Krušné hory jsou můj domov, moje nejmilejší místo na světě. Proto se děj obou knih odehrává právě tady. Konkrétně do Perninku jezdím pravidelně už mnoho let a moc se mi v okolí líbí. Tím, že v okolí trávím tolik času, logicky jsem sem umístil i děj své další knihy,“ říká Štěpán Javůrek.

„Příběh, se na rozdíl od předchozí knihy, odehrává v dnešní době. Hlavní hrdinové jsou lidé jako my. Mají své starosti a problémy, proplouvají životem, jak umějí, dělají spoustu chyb a zažívají spoustu zklamání. I když nejsou na vše, co v životě udělali, řekli, nebo vykonali pyšní, někde uvnitř jsou to dobří lidé toužící po obyčejném lidském štěstí. V každém příběhu se objevují mé vlastní zážitky, zkušenosti, ale i touhy a přání. A nemusí se jednat jen o to, co jsem prožil osobně, ale i o věci, které jsem pozoroval u lidí, kteří mě obklopují, nebo o věci, které mně někdo blízký vyprávěl. Co je v knize Nebe nad Perninkem realita, ale co třeba jen touha a přání, si však nechám pro sebe.“

Celý rozhovor se Štěpánek Javůrkem naleznete v příloze.

Nebe nad Perninkem, Štěpán Javůrek, anotace

Petr je nadaný mladý muž, který díky svému talentu lehce proplouvá studiem medicíny a záhy se stává úspěšným lékařem na prestižní pražské klinice. Jeho úspěch je ale vykoupen permanentním bojem s alkoholem, kterému čím dál více podléhá. Postupně ztrácí práci, rodinu i přátele. Když se propadne téměř na dno, nezbude mu než svůj život razantně změnit. Po dlouhém hledání se stane obvodním lékařem v Perninku, malém městečku v Krušných horách. Zde, uprostřed přírody, kde lidé musí žít ve vzájemné pospolitosti, dostane Petr svou druhou životní šanci…

Štěpán Javůrek žije celý svůj život pod Krušnými horami. Ve volném čase o nich rád píše a poznává jejich historii. Bohaté znalosti krajiny Krušných hor, minulosti a života jejích obyvatel ho inspirovaly k napsání knih Chaloupky a aktuální novinky Nebe nad Perninkem. Má rád historii, přírodu a cestování. Je vášnivým běžcem a turistou.

Listopadové novinky nakladatelství MOBA

Vlastimil Vondruška, Neviditelní, sci-fi román

František Niedl, Ano, můj pane, historický román

František Niedl, Mistr platnéř, tři historické romány v jednom svazku: Platnéř, Pavoučí síť, Návrat mistra

Štěpán Javůrek, Nebe nad Perninkem, román

Håkan Nesser, Smolná vteřina, severská krimi

Jan Skácel, Uspávánky, audiokniha, čte Norbert Lichý

Jan Bauer, Příliš mnoho podezřelých, historická detektivka

Jan Michl, Čechosabáky, historická detektivka

Stanislav Dvořák, Kadanland, edice Původní česká detektivka

Stanislav Češka, Preventivní vražda, edice Původní česká detektivka

Alena Jakoubková, Manžel a záhadná blondýna, román pro ženy

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama