Navštivte ŠKODA MUZEUM v Mladé Boleslavi

ŠKODA Muzeum se nachází v samém centru výroby automobilů značky ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Muzeum sídlí v bývalých továrních halách, kde se až do roku 1928 automobily vyráběly. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Expozice ŠKODA Muzea seznamuje návštěvníky s fascinující historií značky sahající až do roku 1895, kdy tehdejší továrnu na jízdní kola založili dva nadšení cyklisté – Václav Laurin a Václav Klement.

Stálá expozice a depozitář prototypů a sporťáků

Reklama

Stálá expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA AUTO symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje, zde naleznete mimo jiné nejstarší automobil sbírky L&K Voiturette z roku 1906 i designové studie, které představují vize budoucích modelů značky ŠKODA AUTO. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot“.

V rámci otevírací doby muzea je pro návštěvníky otevřen i depozitář prototypů a sportovních vozů. V depozitáři se můžete mimo jiné těšit na vozy ŠKODA FORMULE, ŠKODA FERAT, ŠKODA TUDOR a další.

120 LET ŠKODA MOTORSPORT

V letošním roce se návštěvníci a fanoušci ŠKODA Motorsportu mohou těšit na výstavu uspořádanou ke 120. výročí úspěšného angažmá značky Laurin & Klement / ŠKODA AUTO na poli motoristického sportu. Mezi vystavenými exponáty nebudou chybět závodní speciály od samých počátků motoristických klání značky až po současnost, dále poháry, trofeje, závodnická výstroj či rallye simulátor. Výstava bude k vidění do poloviny března 2022. Více informací o výstavě naleznete zde.

Foto: ©ŠKODA AUTO

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Na prohlídku ŠKODA Muzea je možné v rámci zvýhodněného kombinovaného vstupného navázat návštěvou Rodného domu Ferdinanda Porscheho v Liberci – Vratislavicích nad Nisou. Expozici, kterou vás provede virtuální průvodce, je možné navštívit ve dnech pátek–neděle od 9 do 17 hodin, v ostatních dnech po předchozí domluvě.

Otevřeno: denně od 9 do 17 hod.
Prohlídky s průvodci je třeba rezervovat předem přes online rezervační systém na webu muzea.
Aktuální informace o provozu muzea a online rezervace prohlídek najdete na muzeum.skoda-auto.cz.

ŠKODA Muzeum

tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav
tel.: +420 326 832 038
e-mail: muzeum@skoda-auto.cz

museum.skoda-auto.cz

Foto: ©ŠKODA AUTO
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama