REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 8.12. a svátek má Květoslava
V okolí

Návštěvnická sezona na středočeských hradech a zámcích začne 1. června

Praha 26. května (ČTK) – Hrady a zámky ve středních Čechách se chystají na novou návštěvnickou sezonu, začít by měla 1. června. Správci památek připravili pro turisty novinky, bude ale nutné dodržovat protiepidemická opatření, jako jsou rozestupy, dezinfekce rukou a ochrana dýchacích cest, řekl dnes ČTK Tomáš Pospíšil z Národního památkového ústavu.

„Počítáme se tím, že při skupinových prohlídkách by do interiérů mohlo vstupovat maximálně deset osob, tedy devět návštěvníků a průvodce. U organizovaných nebo objednaných skupin, jako jsou školní výlety, by to mohlo být 30 osob,“ uvedl Pospíšil. Organizované skupiny se však budou muset prokázat bezinfekčností.

Například na hradě Křivoklátě na Rakovnicku bude pro návštěvníky připravena expozice věnovaná Velké pardubické. V druhé polovině července se otevře i hlavní budova zámku Veltrusy na Mělnicku, kterou v minulosti poničila povodeň. „Budou tam zprovozněny dvě návštěvnické trasy a zároveň tam chystáme interaktivní naučnou dílnu, která by návštěvníkům a zejména školním skupinám zprostředkovala postup obnovy památek,“ uvedl Pospíšil.

REKLAMA

Dosud byly možné jen individuální prohlídky a otevřena byla jenom část památek. Zahájení sezony dosud odkládal například hrad Český Šternberk na Benešovsku. „Dispozice hradu nedovolují individuální prohlídky bez průvodce, správa hradu si navíc vždy zakládala na osobním kontaktu průvodce s návštěvníky, a proto raději vyčkáme na dobu, kdy bude již možné realizovat prohlídku s výkladem,“ informoval hrad na svém webu. Od 1. června bude již opět přístupný.

khj dr

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA