Naučná stezka Mýto

Naučná stezka Mýto prochází jednou z nejkrásnějších přírodních partií jihovýchodního okraje hlavního města. I když přírodní rezervace Mýto má jen necelých 18 hektarů, vyskytují se zde přirozené hájové porosty plné jarních květin, údolní louky, prastaré vrby i opuštěné břidlicové lomy. Mezi tím se nespoutaně klikatí potok Rokytka, vytvářející velkolepé meandry.

Reklama

Vysoké vodou nahlodané břehy vyhovují i „drahokamu naší přírody“, vzácnému ledňáčkovi. Zatím poslední přírodovědecký průzkum tu zaznamenal 22 druhů savců, zajímavé druhy motýlů a ptáků i rostlin.

Malebnou lokalitou návštěvníky provede díky programu NET4GAS Blíž přírodě šest zastavení naučné stezky. V rámci rekonstrukce místa v roce 2012 vybudovala ZO ČSOP Botič-Rokytka i novou lávku přes potok a zprůchodnila část do té doby uzavřené cesty, umožňující průchod po levém břehu Rokytky.

Trasa je téměř okružní a měří 2,5 km. První část stezky je dostupná i pro návštěvníky s koly či rodiče s kočárky. Druhá část vede náročnějším terénem po úzké stezce a je určena výhradně pro pěší.

Foto: © Český svaz ochránců přírody

Místo: Nedvězí, Hlavní město Praha
Kudy tam: Autobusem č. 267 z metra C – Háje do zastávky Hájová v Nedvězí u Prahy.
GPS: N 50°1.04297′, E 14°39.15172′

Více informací o programu NET4GAS Blíž přírodě a zpřístupněných lokalitách s Českým svazem ochránců přírody najdete na www.blizprirode.cz. 

Foto: Český svaz ochránců přírody

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama