Na Vysočině se zlepší propagace 44 venkovských památek, díky projektu s Rakušany

Jihlava 8. listopadu (ČTK) – Na Vysočině se zlepší propagace čtyř desítek méně známých venkovských památek, například i pomocí reklamních kampaní, spotů, her, výstav a exkurzí. Umožní to česko-rakouský projekt za více než 726.000 eur (v přepočtu přes 18 milionů korun), z něhož Vysočina dostane přibližně tři miliony korun. ČTK to dnes sdělila Martina Strnadová z krajské organizace Vysočina Tourism. Projekt potrvá do konce příštího roku, dotovaný je z programu na podporu spolupráce regionů na české a rakouské straně hranice.

Reklama

„Vysočina má díky svému venkovskému charakteru značné množství památek, které nejsou tolik navštěvované jako známé hrady a zámky či městské památky,“ uvedla Strnadová. Projekt Venkovské památky se týká rovněž propagace památek v Jihočeském kraji, dolnorakouském regionu Waldviertel a regionu Mühlviertel v Horních Rakousích. Spolupráce má také pomoci obnovit přeshraniční cestovní ruch po skončení koronavirové epidemie.

Na Vysočině by měly dotace podle organizace Vysočina Tourism umožnit lépe propagovat například Huť Jakub v Tasicích, Michalův statek v Pohledi, zámek v Malči, zříceniny hradů Zubštejn a Rokštejn, památník Jaroslava Haška v Lipnici nad Sázavou, muzea kamenictví v Mrákotíně, autíček v Přísece nebo muzeum RAF na zámku ve Větrném Jeníkově.

Na epidemii letos doplatily i velké státní památky na Vysočině. Výjimkou je hrad v Lipnici nad Sázavou, který si v tomto roce prohlédlo přes 29.000 lidí, podobně jako v roce 2019, kdy se ještě společnost nepotýkala s nákazou. Do zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou přišlo letos podle statistik Národního památkového ústavu asi 20.000 návštěvníků, o 11.000 méně než v roce 2019.

vst kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama