Na Velikonoce do jižních Čech

Pokud přemýšlíte, jak přivítat příchod jara a zároveň si užít s rodinou, máme pro vás skvělý tip. Velikonoční výlet do turistické oblasti Budějovicko v jižních Čechách! Během svátků zde bude probíhat celá řada akcí, takže si na své přijde opravdu každý. Velikonoční tradice můžete navíc spojit s návštěvou oblíbených turistických cílů, proto si naplánujte návštěvu alespoň na prodloužený víkend.

Reklama

Velikonoční slavnosti na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se pojí s průvodem hrkačů, kteří pravidelně prochází ulicemi historického centra a jejich řehtačky nahrazují zvuk zvonů, které podle tradice odletěly do Říma. Průvody můžete potkat od 6. do 14. dubna a těšit se můžete také na doprovodný program, během kterého proběhne například tesání dřevěných křížů, které budou zdobit náměstí.

V nedaleké Hluboké nad Vltavou se můžete od 7. 4. vydat na stezku za obřími malovanými kraslicemi, které jsou rozmístěny po městě a jeho okolí. Program pro rodiny s dětmi si připravili v Zoo Hluboká, ale také v návštěvnickém centru JE Temelín nedaleko Týna nad Vltavou, nebo v Safari Resortu v Hluboké u Borovan.

Malování kraslic a pletení pomlázek? Za velikonočními zvyky vyrazte na výstavu do Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, do Baráčnické rychty v Týně nad Vltavou nebo vše zažijte na vlastní kůži v Jihočeském zemědělském muzeu v Netěchovicích.

V celé oblasti Budějovicko budou probíhat také trhy a jarmarky a během své návštěvy můžete zavítat také na oblíbená místa, jako je Zámek Hluboká, nebo Černá věž v Budějcích. Kompletní přehled velikonočních akcí a tipy na výlety naleznete v odkazu zde. Tak hurá na Velikonoce do jižních Čech!

Foto: ©Turistická oblast Budějovicko a archiv JCCR

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama