Na Petříně se roztočil jeden z nejstarších kolotočů v Evropě

Od 1. 6. 2022 se návštěvníci Prahy mohou opět projet na 200 let starém kolotoči, který zapůjčili jeho italští majitelé. Symbolicky se provoz spustil na Den dětí. Kolotoč bude na Petříně do konce září.

Reklama

Kolotoč, který je na Petříně už druhý rok v řadě, se loni těšil obrovskému zájmu. „Jsme rádi, že petřínský vrch po roce opět oživí historický kolotoč. Návštěvníci tak mají možnost se na této jedinečné atrakci během následujících čtyř měsíců projet. Není to zážitek pouze pro děti, ale i pro dospělé, protože na vás dýchne jeho historie a jedinečnost,“ říká Klára Malá, tisková mluvčí Prague City Tourism.

Jeden z nejkrásnějších kolotočů v Evropě podle dochovaných dokumentů pochází z první půlky 19. století. Některé prameny uvádějí, že se jeho výroba datuje dokonce již na konec 17. století. Kolotoč dědí příslušníci italské rodiny z generace na generaci a je tedy neprodejný.

Kolotoč svezl během dvou set let své existence tisíce lidí a zahrál si i v několika filmech například slavného italského režiséra Paola Sorentina. Zážitek z jízdy navíc umocní také skvělá práce a zručnost německých řemeslníků, kteří vyřezali koně a kočáry umístěné na konstrukci.

 Zdroj a více informací o kolotoči na Petříně na stránkách prague.eu.

Otevírací doba historického kolotoče: červen – září, po – ne 09.00 – 21.00
Vstupné: základní 100 Kč
Kde: Petřín

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama