Na Pelhřimovsko bude zvát turisty nová destinační kancelář Vysočina West

Humpolec (Pelhřimovsko) 21. ledna (ČTK) – Turistickou nabídku Pelhřimovska začíná propagovat nová organizace destinačního managementu Vysočina West. Ve spolku mají zastoupení čtyři největší města regionu i podnikatelé v cestovním ruchu. Novinářům to dnes v Humpolci řekl předseda představenstva Martin Ecler, který je zároveň ředitelem městské organizace Kulturní zařízení města Pelhřimova.

Reklama

Jde o třetí organizaci destinačního managementu na Vysočině. Na Žďársku funguje Koruna Vysočiny a na Třebíčsku destinační kancelář Třebíčsko – Moravská Vysočina. O vzniku dalších jednají samosprávy na Jihlavsku.

Turistická destinace Vysočina West, jak její název už napovídá, je v západní části Kraje Vysočina,“ řekl Ecler. Zvolené motto „Přírodou za zážitky“ má podle něj ukazovat i na to, že Pelhřimovsko je ideálním místem pro turistiku, cykloturistiku a výlety do přírody, v níž se nepotkávají davy lidí. Kopcovitý region připomíná zvolené logo se sluncem zapadajícím nad dvěma zelenými vrchy.

Krajina podle Eclera nabízí mnoho výhledů, jsou tam hrady a zámky, zajímavé sakrální stavby, jako jsou klášter v Želivě a poutní místo Křemešník, židovské památky a architektonické zajímavosti, například skanzen Zichpil v Humpolci a kubistické domy v Pelhřimově. Připomněl i pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit.

„Co je velká rarita, máme tu šest pivovarů, které dělají specifické pivo, žádné europivo,“ řekl Ecler. Na Pelhřimovsku návštěvníci najdou přírodní i umělá koupaliště a pro přenocování mohou vybírat z 16 hotelů, 23 penzionů a pěti kempů.

O chod spolku se budou starat pracovníci měst a jejich organizací, kteří se zabývají kulturou a cestovním ruchem. Vysočina West by měla mít brzo své webové stránky, k propagaci bude využívat také sociální sítě. Zařadit se během letoška chce mezi certifikované destinace, aby mohla žádat o peníze v dotačních programech. Příspěvky bude spolek dostávat také od sdružených samospráv a podnikatelů. V letošním úvodním roce by se jeho rozpočet měl podle Eclera pohybovat v řádu několika statisíců korun.

vst dr

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama