Na kole Litomyšlskem a Vysokomýtskem


Reklama

Okolí Vysokého Mýta a Litomyšle nabízí spoustu skvělých terénů pro cyklovýlety, které vedou krásnou přírodou i kolem významných památek. Nechte se pozvat na projížďku tímto malebným koutem Českomoravského pomezí, určitě nebudete litovat.

Z mnoha možností kudy se vydat jsme pro vás vytipovali středně náročný okruh o délce 63 kilometrů. Jako start i cíl si můžete vybrat buď Vysoké Mýto, nebo Litomyšl, kterou jsme si zvolili my. Ať už na začátku nebo na konci svého výletu se tu totiž musíte alespoň chvíli zdržet a nasát zdejší jedinečnou atmosféru. Najdete tu třeba jedinou hmotnou památku UNESCO v Pardubickém kraji. Jedná se o zdejší nádherný renesanční zámek. Za procházku však stojí celé okolí zámeckého návrší, atraktivní místo k posezení pak skýtají Klášterní zahrady.

I přesto, že se vám z Litomyšle možná ani nebude chtít pokračovat dál, věřte, že i další místa tohoto cyklovýletu stojí za to. Vysoké Mýto, kam se dostanete přes Sloupnici, Netřeby, České Heřmanice a Zaháj svými muzei nadchne třeba automobilové nadšence. Můžete se tu pokochat i pohledem na městské brány, věže a největší čtvercové náměstí v České republice nebo si prohlédnout honosný chrám svatého Vavřince s cennou secesní freskovou výzdobou. Krásná krajina mezi oběma městy pak potěší i milovníky přírodních krás.

Na zpáteční cestě do Litomyšle se určitě zastavte v areálu skvostného rokokového zámku v Nových Hradech, kde kromě jiného najdete unikátní muzeum cyklistiky. Skvělým místem k odpočinku může být arboretum a pietní místo Růžový palouček. Do cíle výletu je to odsud už jen zhruba 10 kilometrů přes Morašice a kolem rybníků Malý a Velký Košíř. Přesný popis trasy najdete pod tímto odkazem, informace o soutěži Cyklopecky Pardubického kraje a další zajímavé cyklotrasy pak na stránkách www.vychodnicechy.info/cyklopecky.


Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Calibri“,sans-serif;
mso-bidi-font-family:“Times New Roman“;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama