Muzeum Skuteč pořádá řemeslnou sobotu

Skutečské muzeum opět ožije tradičními řemesly. V ševcovské světničce se budou šít boty, a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji zn. Adler.

Reklama

V kamenické expozici bude kovář vyrábět tradiční nástroje potřebné pro těžkou práci v lomě a kameník bude lámat žulu a štípat dlažební kostky. Při komentovaných prohlídkách bude v provozu řada exponátů, např. buchar AJAX 3, jeřáb s vrátkem, vozík na svážné koleji, lanovka, leštící rameno či třídička štěrku.

Děti budou moci využít řadu dílniček. Čeká je tvoření z papíru, kamenné piškvorky, škola netradičního šněrování i ševcovská dílna, kde si budou moci vyrobit kožený šperk dle své fantazie. Chybět nebude ani loutkové divadlo. S Vodnickou pohádkou přijede Loutkové divadlo Kozlík.

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej ručně vyráběných skleněných ozdob Koulier, drátovaných šperků, medoviny, medu a slaných i sladkých dobrot z pekařství Mistr Kobliha.

Vstupenka platí do celého muzea, kde lze navštívit i výstavy: Klobouky, kloboučky, čepice a hučky; Tragédie v Ležákách a Ležáky – odkrytá minulost. Všechny vstupenky budou zařazeny do slosování o ceny věnované firmou Botas a. s.

Vstupné: 50 Kč dospělí, 25 Kč děti do 15 let, zdarma děti do 6 let

Kdy: 20. srpna 2022 od 9:00 do 17:00
Kde: Regionální muzeum Skuteč, Rybičkova 364, 539 73 Skuteč

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama