MUZEJNÍ NOC V GALERII aneb (VZ)budiž/š SVĚTLO

Oblastní galerie v Liberci letos 7. června 2008 od 10.00 do 00.30 hodinpořádá již 4. ročník Festivalu Muzejních nocí.

Reklama

Připraven bude celodenní doprovodný program pro veřejnost. Návštěvníci mohou opět po roce navštívit galerii v pozdních nočních hodinách a zhlédnout tak výstavy a stálou expozici v jiném světle.

Pro tvořivé rodiče s dětmi nabízíme pestrou paletu tvůrčích činností či světelných workshopů, které jsou součástí právě probíhajícího doprovodného programu pro školy (VZ)budiž/š SVĚTLO, který upozorňuje na práci se světlem ve výtvarném umění. Tento zážitkový program bude Muzejní nocí vrcholit. Inspirací tak pro návštěvníky výtvarné dílny bude i výstava výsledných světelných objektů, fotografií a dalších světelných výrobků, které vytvořili žáci všech věkových kategorií v průběhu května a června v rámci tohoto doprovodného programu.
Rodičům i dětem nabídneme experimentální výtvarné koutky, pod vedením lektora, kde si v praxi také vyzkoušejí, jak lze světlo výtvarně využít. Vyrobí si zde vlastní světelný objekt (lampu, stínítko…) či instalaci z netradičních, ale velmi zajímavých a dostupných materiálů. Z barevných brček, plastových výseků, fólií a struktur si sestaví světelné obrazy, perforované obrázky nebo vlastní mozaiku z post – it lístečků apod.

Pro milovníky výtvarného umění jsme připravili celkem tři komentované prohlídky. První proběhne v prostoru výstavy Krajiny, ptáci a květiny v japonském umění 19. století, kterou vás provede Mgr. Zuzana Štěpanovičová. Mgr. Markéta Kroupová vás v grafickém kabinetu seznámí s tvorbou Jitky Chrištofové ve výstavě Lesoprostor. A poslední prohlídkou O soše (komentovaná prohlídka stálou expozicí) vás provede Mgr. Jan Červinka.

Letošní rok opět spolupracujeme s Hudební mládeží a tak jsme společně s jejich festivalem Duhová bouře připravili pestré koncertní vystoupení Fiesta – Siesta. Čeká vás i předpůlnoční divadelní performance Nokturno: Rodinné album, vše v prostoru nádvoří galerie.

Ve Zlatém salonku galerie v rámci dnů Amersfoort v Liberci 2008 nabídneme návštěvníkům dvě specifické vystoupení opery pro děti a mládež v podání holandské Xynix Opera (XX): Múza Musorgského. Jedná se o hudební zpracování pro dva pěvce, jejich Múzu a orchestr N?br?k Ensemble. Dva přátelé hledají ztracenou Múzu. V zoufalství stojí proti sobě, jejich Laura zmizela v lese.

Program bude zahajovat Dívčí komorní Sbor Zpívajících Blech.

Na nádvoří galerie můžete zhlédnout probíhající výstavu výsledných prací výtvarné soutěže ŽIVOT V JIZERSKÝCH HORÁCH aneb KRESLÍM DÁREK PRO JIZERKY ke 40. výročí. Výstava potrvá do 15. června 2008.

Předpůlnoční překvapení – VZBUDÍME SVĚTLO – (SVĚTELNÝ VITRAJ BOX)

Vstup zdarma

www.ogl.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama