Modernizovaný přístav na Baťově kanále ve Veselí zažil úspěšnou sezonu

Veselí nad Moravou (Hodonínsko) 3. listopadu (ČTK) – Zmodernizovaný přístav na Baťově kanále ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku zažil úspěšnou sezonu. Díky možnosti ekologického čerpání benzinu jej využilo 431 plavidel, rekordem bylo 15 lodí za den. V sezoně rozšířený přístav využilo k nočnímu stání 727 lodí a fungovala zde i půjčovna lodí. Posádky stovek lodí využily přístav i ke krátkodobému stání, uvedl v tiskové zprávě mluvčí Ředitelství vodních cest (ŘVC) Jan Bukovský.

Reklama

Veselský přístav je aktuálně nejmodernějším na Baťově kanálu, který už řadu let slouží turistům a turistickým plavbám. ŘVC chystá přestavbu dalších přístavů.

„Zájem turistů na Baťově kanále dokládá, jak je potřebná síť bezpečných a ekologických tankovacích stanic. Snažíme se, aby další tankovací stanice brzy vyrostla v přístavu Petrov, a nebudou chybět ani v ostatních budoucích nových přístavech v Hodoníně či ve Starém Městě, které projekčně připravujeme,“ uvedl ředitel ŘVC Lubomír Fojtů.

Velmi oblíbený je také veřejný přístav Petrov ležící v jižní části Baťova kanálu. Ten byl ještě vytíženější a 710 lodí, které zde v letošní sezoně kotvily přes noc, je dosavadním rekordem za dobu jeho provozu od roku 2015. Podle ŘVC se mění složení posádek a stále více se na kanál vydávají rodiny s dětmi.

Celková návštěvnost Baťova kanálu se letos dostala na 75.000 lidí, což bylo o 15.000 více než loni, i když letos byla ve stínu pandemie covidu-19. „Nárůstu počtu turistů na palubách plavidel pomohla zejména větší vytíženost a obsazenost velkých osobních lodí a větší množství skupinových výletů,“ uvedl ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Příští rok společnost s nadějí vyhlíží návrat školních výletů a organizovaných skupin.

Baťův kanál je nyní splavný na 54 kilometrech od Otrokovic do Skalice, v dobách předcovidových se na něm za sezonu rekreovalo i 90.000 návštěvníků.

mei kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama