Mini ZOO v Jílovém u Prahy

V Jílovém u Prahy bylo otevřeno mini ZOO „Malý statek“. Mini ZOO doplňuje dětské hřiště a svojí polohou na konci zastavěného území v Jílovém u Prahy doplňuje odpočinkovou funkci v nově vznikající čtvrti rodinných domů a zároveň doplňuje výletní trasu na rozhlednu na kopci Pepř a dalších okolních výletních míst.

Reklama

Na Malém statku mohou zatím návštěvníci vidět kamerunské ovce a holandské kozičky.  Na jaře se ZOO rozšíří o další zvířata, zejména o hospodářská zvířata, která patří na český venkov. Zároveň bude otevřena i malá koňská jízdárna s možností vyjížděk do okolí nebo pro malé a nezkušené návštěvníky projížďky v místě. Mini ZOO „Malý statek“ založili manželé Horešovští z Jílového.  Vstup na farmu je zdarma.

Doporučená trasa: Z náměstí Jílové u Prahy se vydejte po vyznačené trase směrem na rozhlednu na kopci Pepř, po necelých 400 metrech dorazíte k prvnímu záchytnému bodu – mini ZOO. Na Malém statku a dětském hřišti si mohou děti pohrát a prohlédnout si první zvířátka. Trasa dále pokračuje na kopec Pepř s rozhlednou.  Návštěvníci si mohou také udělat výlet do širokého okolí, navštívit staré zlatonosné štoly nebo se vrátit zpět do města a dát si něco dobrého v místní restauraci ve stylu původního městského stylu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama