Město Rožnov p. Radhoštěm má nové víceúčelové sportovní hřiště

Město Rožnov pod Radhoštěm dokončilo další z velkých investičních akcí tohoto roku – víceúčelové sportovní hřiště na Základní škole Videčská. Práce započaly v dubnu, trvaly přibližně čtyři měsíce a hřiště vyšlo na 6,6 milionu korun, které zaplatilo město Rožnov. 

Reklama

Při stavbě sportovního hřiště se muselo dát pozor na to, aby se vše správně potkalo s jinou důležitou stavbou v blízkosti hřiště – bezbariérovým výtahem na okraji budovy školy. „Omezený prostor, který jsme měli k dispozici, neumožnoval standardní ovál, proto se navrhl nezvyklý tvar běžecké dráhy. Uvnitř oválu pak jsou další vícečelová sportoviště, které splňují zadání, aby v jednu chvíli mohly na hřišti cvičit tři různé skupiny,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Dalším tvrdým oříškem bylo získání všech potřebných povolení. „Součástí stavebního povolení bylo také povinnost splnit podmínky památkářů a také povodí Moravy, protože hřiště je celkem blízko řeky Bečvy. Všechno toto se podařilo splnit a je potřeba poděkovat všem, kteří se na tom podíleli,“ dodala Dita Vávrová, vedoucí Odboru investic MěÚ Rožnov.   
      

Víceúčelové sportovní hřiště u ZŠ Videčská má kromě multifunkční plochy s brankami na různé sporty také běžeckou dráhu, provozovat se na něm dají také atletické disciplíny, jako například skok do dálky nebo hod koulí. Hřiště bude sloužit denně zhruba do 15 hodin potřebám školy, poté je přístupné veřejnosti.

Hřiště vyšlo přibližně na 6,6 milionu korun a investici zaplatilo město Rožnov pod Radhoštěm. 
 

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama