REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

Město Kolín láká v létě na památky, koncerty i dobrodružné putování

15. 6. 2020
Středočeské město Kolín zve k návštěvě celé řady cenných památek a zajímavostí, které by vám v létě neměly uniknout.
Za návštěvu stojí zejména chrám sv. Bartoloměje, hlavní dominanta a nejcennější architektonická památka města. Jeruzalém na Labi je kolínský židovský klenot, synagoga je jedna z nejstarších a nejcennějších synagog na území Čech, starý židovský hřbitov je považován za unikát. Krásný výhled na město i Polabí poskytne rozhledna Vodárna nebo věž Práchovna.
V okolí Kolína je krajina vhodná pro cykloturistiku, nabízí nenáročné trasy mírně zvlněným terénem po místních silničkách a cyklostezkách. Vydejte se pozdravit medvědy od Kolína do lesoparku Borky, kde najdete i novou naučnou stezku, oblíbená cyklotrasa vede kolem Kolínské řepařské drážky, která pořádá od jara vyhlídkové jízdy vlaky taženými parní nebo dieselovou lokomotivou.
Uniknout by vám neměl ani některý z koncertů Kolínského kulturního léta nebo letní kino v parku u Ztracené uličky.
Úplnou novinkou pro letní sezónu a babí léto je hra, kterou připravila Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko. Hra je určena pro všechny milovníky památek i pro rodiny s dětmi, dobrodružné putování po Kutnohorsku a Kolínsku vás zavede na řadu známých, ale i zatím méně probádaných míst regionu. Mapy a hrací plány jsou k dostání v infocentrech.
Více informací najdete na webových stránkách a na sociálních sítích, kde můžete sledovat novinky a zajímavé tipy pro turisty.
Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má v létě co nabídnout.

www.kutnohorskokolinsko.cz

REKLAMA

www.facebook.com/kutnohorskokolinsko
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA