Mělník město vína – WINEFEST 2008

(Mělník) V sobotu 26. dubna se uskuteční 8. ročník prestižní regionální soutěžní výstavy českých vín s doplňkovou výstavou sektů, vín růžových a přírodně sladkých. Jedná se o soutěž uznanou Ministerstvem zemědělství ČR, zaměřenou na vína z vinařské oblasti Čechy, ale také na vína růžová, přírodně sladká, sekty a letos nově i vína odrůdy Rulandské bílé, šedé, modré a Chardonnay z celé ČR. Akce se bude konat od 10:00 hodin v prostorách Regionálního muzea Mělník.

Reklama

Soutěž je otevřena pro tyto kategorie:

1.) pro tichá vína (mimo vína uvedená v bodě 2., 3. a 5.) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.

2.) pro vína „výběr z bobulí“, „výběr z cibéb“, „slámové“ a „ledové“ (dále jen PSV vína) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako výběr z bobulí, výběr z cibéb, slámové, ledové.

3.) pro vína růžová (dále jen „rosé“) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.

4.) pro sekty vyrobené producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy
a ve vinařské oblasti Morava a jsou zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako jakostní šumivé víno stanovené oblasti, aromatické jakostní šumivé víno stanovené oblasti, pěstitelský sekt.

5.) pro vína „Rulandské bílé“, „Rulandské šedé“, „Rulandské modré“ a Chardonnay (mimo vína uvedená v bodě 2. a 3.) vyrobená producenty, kteří mají sídlo ve vinařské oblasti Čechy a ve vinařské oblasti Morava, zatříděná nebo budou navržena na zatřídění jako zemská, jakostní, jakostní s přívlastkem.

www.winefest.cz

www.muzeum-melnik.cz

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama