Mělník letos plánuje pořízení tří servisních stanic pro cyklisty

Mělník 25. března (ČTK) – Mělník letos plánuje pořízení tří servisních stanic pro cyklisty, k dispozici mají být v nejbližších týdnech. Bude v nich základní nářadí i například pumpička. Vedení města tak chce zvýšit komfort i pro projíždějící turisty, s nápadem přišli pracovníci turistického centra, řekl ČTK místostarosta Mělníka Milan Schweigstill (za STAN).

Reklama

„Jeden stojan bude umístěný u infocentra v ulici Legionářů, druhý na autobusovém nádraží a třetí na cyklostezce pod domem dětí a mládeže,“ uvedla mluvčí mělnické radnice Barbora Walterová. V centru města musí všechny prvky vyhovovat požadavkům památkářů, v případě ulice Legionářů bude proto třeba podle místostarosty nastříkat servisní stanici na černo, aby zapadla mezi další prvky městského vybavení. Ve stejné barvě budou zřejmě i ostatní stanice. Pořízení každé z nich vyjde přibližně na 40.000 korun.

Mělníkem vede Labská stezka, která je evropskou dálkovou cyklotrasou. Do města vede též Vltavská cyklistická cesta. Míří sem také mnoho turistů z nedalekého Kokořínska, které je též značně vyhledávanou lokalitou pro cykloturistiku.

sbe kš

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama