Matějská pouť 2023

Matějská pouť 2023 letos slaví 428 let! Letošní ročník se uskuteční od soboty 25. února do velikonočního pondělí 10. dubna 2023.

Reklama

Vážení návštěvníci, s radostí vám můžeme oznámit, že letos po roční pauze se pro vás opět roztočí různé kolotoče, houpačky a další všemožně rotující a vystřelovací pouťové atrakce v celém areálu, to znamená i v horní části. K tomu navíc spoustu dobrot z různých pouťových občerstvovacích stánků.

Pro letošní rok nás čeká několik novinek a menších změn

Hlavní změna je, že horní areál u tramvajové zastávky Výstaviště, kde byli vždy pokladny po pravé straně, tak budou tři vstupy vždy po dvou pokladnách. Další vstup s pokladnami bude v boční dolní části ze Stromovky (část se zahraničními atrakcemi) a v ulici Za elektrárnou (u plaveckého bazénu).

Další novinka bude ohledně atrakcí. V minulosti jsme četli na naší stránce vaše komentáře ohledně atrakcí, které by jste opět chtěli na Matějské pouti. Těšit se můžete po domluvě s českými provozovateli a holandským partnerem, s kterým již spolupracujeme neuvěřitelných krásných 29 let například po letech opět na vodní dráhu, nový větší řetízkový kolotoč nebo skákající adrenalínovou atrakci, která zde v minulosti byla krátkou dobu, znali jste jí pod názvem Jumper.

Provozní doba a vstupné do areálu zůstává stejné.
Pondělí ZAVŘENO. Otevřeno jen v rámci dne pro zdravotně postižené 27.3.2023 od 11 do 17 hodin – vstupné a atrakce zdarma) a na velikonoční pondělí (10.4.2023 od 10 do 22 hodin – vstupné 30 Kč/CZK).
Úterý až pátek 13 až 21 hodin, vstupné zdarma (0 Kč/CZK).
Sobota a neděle 10 až 22 hodin, vstupné 30 korun (30 Kč/CZK).
Od úterý do neděle vstupné zdarma pro osoby s průkazem ZTP, ZTP/P s doprovodem a děti do 120 centimetrů.
Vstupenky si můžete zakoupit na místě nebo online přes Ticketportal.

Kvůli zdražování energií, počítejte se zdražením občerstvení a atrakcí přibližně o 20 až 50 Kč podle typu atrakce. Budeme se snažit ale ceny udržet stejné po domluvě s provozovateli. Ceník občerstvení a atrakcí si určuje každý provozovatel atrakce sám.

Další informace naleznete také v médiích v nejbližších dnech po naší tiskové konferenci.

Den pro zdravotně postižené, dětské a azylové domovy

I letos chystáme Den pro zdravotně postižené, dětské a azylové domovy. Uskuteční se letos v pondělí 27. 3. 2023 od 11 do 15 hodin, kdy budou všechny atrakce v areálu zpřístupněné zdarma. Upozorňujeme, že vstup na atrakce bude umožněn u zdravotně postižených předložením průkazu TP, ZTP a nebo ZTP/P. U průkazu ZTP/P bude mít možnost zdarma přístup na atrakci i doprovod zdravotně postiženého. U dětských domovů a azylových domovů musí mít dítě označenou kartičku s názvem instituce, razítkem a podpisem. Nejlépe také se jménem dítěte a telefonním kontaktem na dospělou doprovázející osobu. Je to i z důvodu kdyby se dítě v areálu ztratilo. Stává se každý rok, že tyto kartičky bývají padělané. Pokud se bude jednat o padělek, nebude vstup na atrakci umožněn.

Od 15 do 17 hodin bude opět připraven i kulturní program na Křižíkově fontáně, kde vystoupí známé VIP osobnosti. Které to budou, je zatím ještě v jednání. Nechte se překvapit.

Matějská pouť 2023
Kdy: 25.2. – 10.4.2023
Kde: Výstaviště
, 170 00 Praha 7-Holešovice


Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama