Malí rytíři budou i letos dobývat slaměný hrad

U Nového rybníka v Borovanech v Českých Budějovic se v sobotu 24. srpna 2013 koná den plný rytířských her a soutěží ve středověkém duchu s názvem Bitva o Slamburk aneb …hrrr na ně…. – letos v duchu husitském.

Na děti čeká slaměný hrad „Slamburk“, který budou dobývat malí rytíři osmi družin (Pánové z Krumlova, Hradce, Landštejna, Ústí a Rožmberka, Husiti, Křižáci, Templáři).

Reklama

Již předem (on-line na www.slamburk.eu)  je možné se přihlásit jako rytíř do družin, vyrobit si doma zbroj nebo se přímo na místě zapojit do workshopů na zhotovení zbroje a kostýmů (meč, štít, varkoč) za pomoci rádců. Ve 13 hodin se průvod družin i potulných rytířů vydá ku hradu Slamburku, kde bude uvítáni panovníky a bude jim představen poklad, o který družiny budou bojovat  při kratochvilných hrách až do 16:30 hodin. V tu dobu přijede na hrad Slamburk král, který vyhlásí vítěze her a pasuje rytíře. Mezi 17. a 18. hodinou se bude dobývat hrad Slamburk a v 18:30 dojde k zapálení Sokolího hrádku.

Ani ten, kdo se nechce zapojit do družin a do bitvy o Slamburk, se v Borovanech u Nového rybníka nudit nebude. Po celý den bude na místě řemeslná tržnice s tvůrčími dílnami pro děti a od 10:00 do 18:00 hodin se budou na louce u rybníka a před hradem Slamburk střídat loutková divadla a vystoupení šermířů.

Pořadatelem bitvy o Slamburk je město Borovany ve spolupráci s papírovým platnéřem Jiřím Havlisem, borovanskými spolky, organizacemi a dobrovolníky.
Vstupné je 50 Kč (do výše meče zdarma), s jízdenkou Českých drah a s průkazem ZTP má návštěvník slevu 50% ze vstupného.
Fotografie z minulých dvou ročníků této ojedinělé akce na rozloučení s prázdninami najdete na www.slamburk.eu.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama