REKLAMA
Tipy na výlety, turistiky a dovolená v ČR
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora
V okolí

Lidem se opět otevře pětice pražských věží a také muzeum MHD

19. 11. 2021

Praha 6. května (ČTK) – Pražanům a návštěvníkům metropole se po několika měsících v pátek 7. května opět otevře pětice pražských věží, mimo jiné mostecké věže na Karlově mostě. Věže byly uzavřeny kvůli opatřením pro pandemií covidu-19. ČTK to dnes sdělila Klára Malá, mluvčí Prague City Tourism (PCT), která má památky na starosti. Pro návštěvníky se od soboty 8. května otevře rovněž muzeum MHD ve vozovně ve Střešovicích. Otevřeny již byly Petřínská rozhledna nebo věž Staroměstské radnice.

V pátek se lidé opět mohou vydat na obě mostecké věže na Karlově mostě, Prašnou bránu, Mikulášskou městskou zvonici a Novomlýnskou vodárenskou věž. „Opět platí, že si lidé budou moci koupit vstupenky na všechny naše objekty on-line,“ uvedla Malá.

PCT zavedlo zvýhodněné vstupné, kdy si lidé mohou koupit vstupenku například na Staroměstskou mosteckou věž a dostanou následně slevu na Malostranskou věž. Zvýhodněné vstupné budou mít držitelé karty MHD lítačka. Ve všech věžích, kromě Petřínské rozhledny a bludiště, platí 50procentní sleva první hodinu po otevření.

REKLAMA

Na léto PCT připravuje komentované prohlídky, které budou v určité hodiny součástí vstupného, a to třeba o víkendech na Mikulášské městské zvonici. „To samozřejmě plánujeme, až to dovolí epidemiologická situace,“ uvedla mluvčí.

Při návštěvě památek bude nutné dodržovat hygienická opatření, kdy lidé budou muset dodržovat rozestupy, nosit respirátory či nanoroušky a omezená bude kapacita památek.

REKLAMA

Po pětiměsíční přestávce otevře i muzeum MHD ve Střešovicích. Otevřeno bude o víkendech a státních svátcích od 9:00 do 17:00. „Při lockdownu jsme nezaháleli, přestávku jsme využili např. k aplikaci speciálního protipožárního nástřiku ve čtvrté hale. Vzhledem ke stále platným protiepidemickým opatřením jsou povoleny individuální nebo rodinné návštěvy, v jednu chvíli může být v muzeum maximálně 37 osob,“ uvedl vedoucí muzea Petr Malík.

První návštěvníky v pondělí přivítala věž Staroměstské radnice a rozhledna a bludiště na Petříně. Rozhlednu v první den otevření navštívilo téměř 170 a zrcadlové bludiště 89 lidí. Od úterka jsou přístupné rovněž ochoz věže Novoměstské radnice na rohu Karlova náměstí a Vodičkovy ulice.

Do hlavního města zavítalo loni 2,18 milionu turistů, což je 27 procent počtu z roku 2019. Důvodem poklesu byla pandemie. Meziročně vzrostl v létě pouze počet tuzemských turistů, a to o 16 procent na 700.000. Ze zahraničí přijelo do Prahy nejvíce lidí z Německa.

brn jw

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA