Letošní sezona na středočeských památkách NPÚ zdaleka nekončí

Až do konce října mohou všichni zájemci navštívit hrady a zámky ve středních Čechách, které jsou ve správě Národního památkového ústavu.

Z 15 objektů spravovaných Národním památkovým ústavem ve středních Čechách je v říjnu možné o víkendech navštívit téměř všechny naše památky. Karlštejn, Křivoklát, Žleby, Konopiště, Mníšek pod Brdy, Březnici a Zahrady pod Pražským hradem i ve všední dny mimo pondělí.

V listopadu bude vedle Karlštejna otevřen stále také zámek v Mníšku pod Brdy. O víkendech je možné v listopadu navštívit ještě hrad Křivoklát a Konopiště. Pro objednané skupiny je přístupný i klášter Sázava.

Také v prosinci bude přístupný denně zámek Mníšek pod Brdy, o víkendech hrad Křivoklát a Karlštejn.

Do konce roku je ještě připravena na našich památkových objektech celá řada akcí, tradiční budou zejména adventní koncerty a vánoční trhy.


Akce připravované do konce roku 2012:

Reklama

Na zámku Březnice se 20. října uskuteční beseda –  Vzpomínky na minulost – s Franzem Wisatou. Vzpomínky vnuka posledního majitele březnického zámku Jana Palffyho na život na březnickém panství v 1. polovině 20. století.
Advent na zámku Březnice bude zahrnovat divadelní a hudební vystoupení, výstavu betlémů a vánoční tržiště (15. 12.). Ve stejný den bude také adventní koncert souboru Chairé s uměleckým vedoucí J. Krčkem.
 
Zámek Hořovice
zve na romantické procházky podzimním zámeckým parkem. Unikátní výstava kostýmů z televizních pohádek – Zpátky do pohádky potrvá do 28. 10.
Připravena jsou také další setkání – Svatomartinská světýlka 11. 11., Andělské zvonění 15. 12., Vánoční koncert 16. 12.

Hrad Karlštejn je i v říjnu otevřen denně kromě pondělí. V říjnu je také mimořádně otevřen běžně nepřístupný prostor bývalého apartmá císařovny v Císařském paláci. Slavnost Svatomartinského vína bude uspořádána 11. 11. Do konce roku se uskuteční ještě Requiem za Karla IV. 2. 12., Královský advent: Česká mše vánoční J. J. Ryby 23. 12. a
Vánoční koncert: Štěpánské koledování 27. 12.

Na zámku Konopiště
si můžete 25. 10. vyslechnout přednášku Miloše Pekaře o úloze lodi Dalmát při cestě Františka Ferdinanda d´Este. Chystá se Svatohubertský koncert 3. 11. a uskuteční se Benešovské roráty 9. 12.

Dolní nádvoří hradu Křivoklát je přístupné každý den od svítání až do soumraku. Do konce roku se bude konat Knížecí advent na Křivoklátě 8.-9. 12. a Malý advent na Hamousově statku ve Zbečně 1.-2. 12.

Zámek Mnichovo Hradiště nabízí stálou výstavu „Poslední odpočinek Albrechta z Valdštejna“, v kapli sv. Anny, otevřena je do konce října.
A v závěru roku budou Valdštejnské vánoce – dobová vánoční slavnost v klasicistním stylu z období majitele panství Arnošta Filipa z Valdštejna s chotí Ernestinou 15. 12.

Na zámku Mníšek pod Brdy jsou na závěr října připraveny zábavné prohlídky pro dospělé i rodiny s dětmi 27. – 28.10.
Klášter Sázava je v říjnu otevřen o víkendech. Na začátek prosince je připraven koncert
Vstup do adventu: skupina Chairé a speciální prohlídky 1. 12.

Na zámku Veltrusy můžete v říjnu navštívit o víkendech výstavy Historie lovectví a Historické kočáry. Zahájen již byl prodej vstupenek na pohádku s nadílkou a Adventní koncert
15. 12.

Zámek Žleby se otevírá v předvánočním čase a zve na prohlídku s kouzelným nádechem Vánoc i oživenou zámeckou kuchyní. Adventní prohlídky zámku budou v termínech:  8.-9. 12., 15.-16. 12. Součástí prohlídky bude i zprovozněná zámecká kuchyně, v níž čarovné ruce pilných kuchařinek i pekařinek budou opět vytvářet vánoční dobroty podle tradičních receptur.

Více informací o památkách NPU naleznete zde.


Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Normální tabulka“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:“Calibri“,“sans-serif“;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:“Times New Roman“;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:“Times New Roman“;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama