Léto 2022 v Podbrdském muzeu: Vlakem na Retrogaming a do devadesátek!

Milí přátelé Podbrdského muzea, v létě Vás zveme do devadedsátek! A třeba vlakem…

Reklama

Na letní interaktivní výstavě Retrogaming. Počátky výpočetní techniky u nás můžete „zapařit“ videohry ze 70.-90. let minulého století, prohlédnete si první počítače a ti, co zrovna nehrají, zavzpomínají na popkulturu 90. let s Medúzou, Kačery z Kačerova, Šmouly a dalšími. Výstava trvá do 12. září a je přístupná denně kromě pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstupné 50 Kč za osobu od 6 let, rodinné 150 Kč.

Na ochozu galerie probíhá až do 28. září výstava KOVO Věšín 1892-2022 mapující 130 let historie výrobních družstev na Rožmitálsku. Samostatné vstupné na výstavu plné 40 Kč, snížené 20 Kč nebo v ceně vstupného do stálých expozic muzea. Navštívit můžete pochopitelně také stálé expozice Podbrdského muzea či dětské hřiště s rozhlednou.

Ve středu 3. srpna zavítá do Rožmitálu pod Třemšínem speciální vlak Cyklohráček Českých drah vybavený atrakcemi pro děti. Tento den bude možné navštívit Podbrdské muzeum i v době polední pauzy, tedy od 9 do 17 hodin.

Rožmitálští se mohou Cyklohráčkem vydat na krátký výlet do Březnice a zpět. Bližší informace naleznete ZDE.

V sobotu 20. srpna Vás zveme na čtvrtý ročník akce propojující místní železnici s Podbrdským muzeem Rožmitálskou lokálkou…do devadesátek! Ten den pojede na trati Rožmitál p. Tř. – Březnice zvýšený počet spojů a od nádraží k Podbrdskému muzeu a zpět doveze návštěvníky historický autobus Robur. Na nádvoří Podbrdského muzea bude možnost poslechnout si devadesátkové hity v podání Robert Jíša Bandu a posedět u občerstvení. Po celý den od 9 do 17 hodin bude na výstavu Retrogaming vstup zdarma.

Těšíme se na viděnou v Podbrdském muzeu!

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama