Letní zážitky s koňmi na Pardubicku

Na Pardubicku máme přes 20 stájí a rančů, které se zaměřují nejen na chov a výcvik koní, ale i vy se tu můžete vydat na vyjížďku, vyzkoušet si péči o koně, zvláště dětem přijde vhod projížďka na poníkovi a rády si pohrají s dalšími zvířecími obyvateli farem. Podívejte se s námi na některé z nich.

Ranč pod Kuňkou

Reklama

Pouhých 7 km od Pardubic, v malebném podhradí hradu Kunětická hora najdete Ranč pod Kuňkou, kde se nejen starají o staré koně a koně zachráněné z nevhodných podmínek, ale také tu můžete vyrazit na vyjížďku či povozit děti na ponících. Ranč obývají i další zvířátka – třeba liška Dixie nebo kuna Monty. Výlet doporučujeme spojit s návštěvou hradu a posezením v Bistru Matylda s výhledem na pastviny. Takovou vyjížďku až nahoru k hradním branám jen tak nezažijete.

Ranč pod Kuňkou, Foto: Hanka Krejbichová

Pony jízdy v Hlavečníku

Jeli jste někdy ve voze taženém dvěma poníky? My ano! A vy můžete taky. Představujeme vám obec Hlavečník, skrývající velké překvapení a nezapomenutelný zážitek. Paní Martina Váňová se tu s velkou láskou a zápalem stará o skupinku neposedných poníků. Malí uličníci neustále potřebují vybít nahromaděné síly, a tak vznikla myšlenka jejich zapřahání do menšího vozu. Pokud si projížďku objednáte, dočkáte se neuvěřitelného zážitku. Čeká vás totiž divoká okružní jízda zdejšími lesy a loukami.

Jízdy v Hlavečníku, Foto: Aleš Otava

Vasury Kolesa – stáj, která překvapí

Sportovní a dostihovou stáj Vasury Kolesa najdeme jen kousek od hřebčína v Kladrubech nad Labem, na samém okraji obce Kolesa. Kam až oko dohlédne je obklopena lesy, loukami a poli. Střed celého areálu tvoří sportoviště, kde se konají nejen dostihy, ale i soutěže všestrannosti, parkury a drezury. Zdejší dráha slouží k překážkovým a rovinným dostihům nebo pro jezdecké soutěže všestrannosti, na kterých je veřejnost vřele vítána. Profesionálně upravené zázemí pro koně doplňuje penzion a restaurace. V Kolesách také pravidelně pořádají zážitkové tábory pro děti.

Stáj je domovem mnoha koní i poníků. Zdejší rovinka a zelené pastviny k vyjížďce přímo vybízejí k projížďce. Pokud se v sedle necítíte ve své kůži, můžete alespoň fandit na četných dostizích, na kterých se v minulosti předvedli koně a jezdci zvučných jmen – Josef Váňa st., Josef Bartoš, Jaroslav Myška nebo Jan Faltejsek.

Vasury Kolesa, Foto: Hanka Krejbichová

Jezdecká stáj Dolní Jelení

Zcela jiný zážitek vás čeká při návštěvě Jezdecké stáje Dolní Jelení nedaleko Holic. Během roku se tu můžete zúčastnit mnoha oficiálních závodů, ať už jako aktivní jezdec nebo divák. My vám doporučujeme pronajmout si s milovaným protějškem kočár tažený dvěma chladnokrevnými hřebci a nechat se vyvézt na romantickou projížďku do krásných lesů, kolem rozlehlých luk a rybníků.

Dolní Jelení, Foto: Hanka Krejbichová

Ranch IR – povznesení pro tělo i duši

Putování po jezdeckých destinacích zakončíme ve vesnici Bílé Vchynice u paní Ireny Plačkové. Její Ranch IR je ideálním místem, kde se zastavit, zamyslet, nasát energii z přírody… S koňmi pěstuje vztahy pomocí horsemanshipu a ráda každého přiučí, jak navázat lepší vztah nejen s koněm, ale i sám se sebou. Pořádá kurzy, semináře i tábory pro malé jezdce.

Bílé Vchynice, Foto: Hanka Krejbichová
Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama