Lešetínský fašank ve Zlíně nečekaně brzy: již 28. ledna!

Pořadatelé již renomovaného městského Lešetínského fašanku, který každoročně přiláká do zlínských ulic Kvítková, Lešetín I a Lešetín II tisíce návštěvníků, se rozhodli uspořádat letošní, již 23. ročník nečekaně brzy – v sobotu 28. 1. 2023. Oproti tomu jeden z nejznámějších a nejpestřejších fašanků tradičních a venkovských Festival masopustních tradic ve Strání proběhne až o tři týdny později, právě o nejexponovanějším masopustním víkendu 17. – 21. 2. 2023.

Reklama

„Důvod uspíšení letošního Lešetínského fašanku je prostý,“ vysvětluje za pořadatele Zuzana Baťová. „Chtěli jsme se zcela vyhnout jarním prázdninám, které jsou letos pro okres Zlín stanoveny na 13. – 19. února., jakož i víkendům, které je rámují. Tématem letošního ročníku je Lešetínská zimní olympiáda. Srdečně zvu domácí i přespolní, čeká nás dobrá zábava a tradiční východomoravské speciality!“

„Příznivec masopustních oslav jich letos může díky termínovému rozpětí absolvovat víc, a to je přece výborná zpráva,“ říká s úsměvem Zuzana Vojtová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Vedle zmíněných fašankových veselic ve Zlíně a Strání mohou návštěvníci stihnout a zažít např.
i autentický valašský masopust ve Valašském muzeu v přírodě – skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu 11. února 2023 lze v Dřevěném městečku vidět masopustní zvyky, návštěvníci si ovšem také pochutnají na zabijačkových dobrotách. Součástí programu je již 24. ročník soutěže O nejlepší valašskou klobásu a 14. ročník soutěže O nejlepší valašskou tlačenku.
Blíže https://www.nmvp.cz/roznov/program/akce/masopust2

Kromě skutečných, živých, v reálném čase se odehrávajících masopustních veselic je zajímavým počinem výstava Od adventu po fašanky, která je až do 26. února k vidění v Muzeu regionu Valašsko na zámku ve Vsetíně.

Reklama

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama