Korunovační klenoty k vidění na hradě Svojanov

Na závěr letošní turistické sezony si pro návštěvníky hrad Svojanov připravil bonbonek. Na hradě jsou k vidění české korunovační klenoty, symboly vlády a moci českých králů. 

Reklama

Výletníci nemusí jezdit až do Prahy. Mistrovské repliky z dílny světoznámého šperkaře Jiřího Urbana si mohou zblízka prohlédnout na Svojanově, a to bez dlouhého čekání ve frontách. Výstava „České korunovační klenoty na dosah“ je doplněná zajímavostmi z mnohasetleté historie českého pokladu. Projekt připomíná také našeho nejvýznamnějšího panovníka Karla IV. Období středověku doplňuje kopie zbraní, repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury a 3D modely.


Unikátní výstava je v nově zrekonstruovaných výstavních sálech svojanovského předhradí k vidění do 3. listopadu 2019. Expozice je přístupná pro širokou veřejnost. Pro větší skupiny zájemců o prohlídku klenotů doporučuje správa hradu předem se objednat. Školy, školky, domovy seniorů, ale samozřejmě i další organizace a skupiny získají bližší informace o výstavě šperkařských skvostů u produkčního výstavy Petra Lukase na tel. 605 972 588 a na e-mailu letohradekbrno@seznam.cz, kde si mohou prohlídku také objednat.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama