Komentované krmení gaviálů každou neděli v Zoo Praha

Pražská zoo na zimní sezónu přichází s atraktivní novinkou – komentovaným krmením gaviálů indických. Krmení tohoto unikátního a v přírodě kriticky ohroženého druhu krokodýla je opravdovou podívanou, na kterou se teď do pavilonu Čambal mohou každou neděli od 15:30 přijít podívat také návštěvníci Zoo Praha.

Reklama

„Krátký výpad stranou, cáknutí vody, ekvilibristické číslo s přehazováním kluzké ryby ze strany na stranu v ostře zubaté pinzetě, drtivý skus koutkem tlamy a polknutí nadrceného sousta,“ tak popisuje krmení gaviálů kurátor plazů a obojživelníků Zoo Praha Petr Velenský.

Právě letos pražská zoo instalovala do pavilonu Čambal ozvučení, aby mohla svým návštěvníkům nabídnout celý průběh krmení gaviálů i s doprovodným komentářem kurátora nebo chovatele. Každý tak má jedinečnou příležitost dozvědět se zajímavé informace nejenom o samotných gaviálech, ale také způsobu jejich lovu.
Gaviáli indičtí jsou mimořádně vzácní nejen v přírodě, ale i v zoologických zahradách. Jejich získání je obtížné, péče o ně náročná a odchov mláďat mimořádně cenný. Pražská skupina gaviálů se řadí k největším a nejperspektivnějším v lidské péči mimo Indii.
Na tento víkend si Zoo Praha připravila i další bohatý program. V sobotu 14. listopadu proběhnou v Údolí slonů oslavy svátku Diwali – svátku světel. Lampionový průvod spojený s noční prohlídkou zoo vyrazí okolo 16:30 od hlavního vchodu. V neděli 15. listopadu se návštěvníci pražské zoo mohou přijít podívat na komentované krmení gaviálů, které bude probíhat pravidelně každou neděli od 15:30 v pavilonu Čambal v dolní části zoo.
Nedělní odpoledne se také ponese ve znamení křtin mláděte gibona stříbrného. Sameček se narodil v noci na 29. července a jedná se o první mládě tohoto druhu v historii českých a slovenských zoologických zahrad. Tuto neděli ve 13:00 malý sameček dostane své jméno. Křtin u expozice gibonů stříbrných se zúčastní generální ředitel Mercedes-Benz CZ pan Ronald Ballhaus s čestným hostem Jakubem Vágnerem, nejznámějším českým rybářem.

Foto 1: Komentované krmení gaviálů je novinkou zimní sezóny pražské zoo. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
Foto 2: Krmení gaviálů indických je pro návštěvníky velmi zajímavá podívaná. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha


Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama