Karnevalové slavnosti opanují pražské věže

od 6. do 16.února

Reklama

Prahu ovládnul další ročník Bohemian Carnevale, pořádaný společností Triglaw Corp s.r.o. Šestý ročník “festivalu talentu, chutí  a vůní” (počtvrté pod záštitou primátora hl.m.Prahy a starosty Městké části Praha 1) byl zahájen v sobotu 6.února v 16.00 před Staroměstskou radnici, kde tradičně zástupce města předal králi karnevalu a jeho družině  vládu nad městem na následujících deset dní a generální ředitel ABL předá klíč od pražských věží.
   
Dlouhodobým cílem projektu Bohemian Carnevale je oživení městské tradice karnevalu,  která patřila k vrcholům společenského života od vlády Lucemburků přes Mozartovskou éru až do první republiky. Touhou organizátorů je pevně zakotvit období masopustu do kalendáře všech, kdo se chtějí aktivně bavit, přilákat turisty z celého světa včetně návštěvníků tradičních karnevalových destinací a komerčním subjektům podnikajícím ve službách nabídnout atraktivní nástroj pro rozšíření turistické sezóny.

Novinkou letošního ročníku je možnost volného vstupu do sedmi pražských věží pro všechny návštěvníky v kostýmu!
Petřínská rozhledna, věž Chrámu sv. Mikuláše, mostecké věže na Karlově mostě ale i Staroměstská radnice a Prašná brána budou od 6. 2. do 16. 2. patřit karnevalu a každý kostým bude oceněn vstupem zdarma do libovolné věže.

Více i pražských věží naleznete na www.prazskeveze.cz.

Bohemian Carnevale se letos poprvé představí jako hrdý člen rodiny padesáti karnevalových měst sdružených ve Federaci karnevalových měst FECC (Federation European Carnival Cities, 

www.carnivalcities.com). Praze se tak otevírají brány světových i evropských karnevalových metropolí a  bohaté možnosti spolupráce pro příští ročníky.

Stálí i noví návštěvníci programu najdou i letos v programu Salon s půjčovnou kostýmů, fotoatelierem, prodejem originálních škrabošek ateliéru Franzis Wussin a karnevalovou kavárnou, dětský karnevalový rej Amoretto, gurmety netrpělivě očekávanou slavnost Cuisine d´Alchimist ve vybraných restauracích, či lampionový průvod Candelion.

Reklama
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama